יתרונות וחסרונות בהוצאת דרכון פורטוגלי 

כיום, אחת האטרקציות היותר מעניינות שקיימות היא הוצאת דרכון זר. למשל ממשלת פורטוגל בחליטה לפני כמה שנים שכל יהודי שהיו לו בני משפחה בפורטוגל והם גורשו ממנה, יוכלו הצאצאים לקבל דרכון פורטוגלי לסוג של פיצוי.

יתרונות וחסרונות בהוצאת דרכון פורטוגלי

יתרון גדול בהוצאת דרכון פורטוגלי הוא העובדה שתוכלו, מרגע קבלת הדרכון להסתובב לכם כמעט בכל רחבי העולם, במקומות שאזרחים עם דרכון ישראלי אינם יכולים להיות בו. זהו יתרון עצום שכן בחלק מהמדינות לא תצטרכו ויזה כדי להיכנס אליהם.

חסרונות בהוצאת דרכון פורטוגלי

אזרחים פורטוגלים יכולים להחזיק בשתי אזרחויות בו זמנית, לכן ישראלי שיקבל אזרחות ודרכון פורטוגלי, לא יחויב לוותר על האזרחות הישראלית שיש לו. מבחינת נושא מיסוי בפורטוגל, ישנה אמנת מס מסוימת בין ישראל לבין פורטוגל שמונעת כפל מס. 

אם אזרח ישראלי שילם מס על הכנסתו, הוא לא יצטרך לשלם בפעם השנייה את המס במדינה השנייה בה יש לו אזרחות או שבה הוא מתגורר.

המיסוי הפורטוגלי

המיסוי בפורטוגל מזכיר מאוד את כללי המיסוי כאן בישראל. אזרח פורטוגלי מחויב בתשלום מס חודשיים במגוון היבטים, בדיוק כמו בישראל. 

אם אתם לא תושבי פורטוגל, לא תצטרכו לשלם מיסים, אלא אם מדובר במקרים מסוימים כמו בעלי נכס בפורטוגל ודברים דומים.  שיעורי המס בפורטוגל ברוב המקרים נמוך מישראל, לכן החובה לתשלום מיסים אינה נחשבת למעמסה או חיסרון משמעותי.

למה דווקא פורטוגל?

ז'קלין כותבת: "למרות שאני אוהבת את ארץ מולדתי, צרפת, בחרתי לעבור לגור ולבנות את משפחתי בפורטוגל. עשיתי זאת מסיבות רבות: איכות חיים, שמש, חוף ים, ביטחון, תחושת החום והתקבלות בברכה על ידי המקומיים, אורח חיים… הרשימה ארוכה. אגב, רוב האנשים שבאים להתגורר בפורטוגל עושים זאת מסיבות שנראות ברורות יחסית".

ז'קלין ממשיכה לשתף אותנו: "בשבילי זה "הספיק" כדי לבחור יעד זה לחיי החדשים. ושמחתי לגלות שהיה עוד דברים בפורטוגל שהיא יכולה להציע. אז היום, רציתי לשתף אתכם בכמה מהיתרונות של החיים בפורטוגל, המוכרים פחות בקרב אנשים שאינם גרים בפורטוגל".

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איך ביטוח קבלני שיפוץ עובד?

ביטוח קבלני שיפוץ נוצר על מנת לאפשר לקבלנים לבצע את עבודתם וזאת תוך כדי כך שהם יהיו מכוסים בכל הנוגע למקרים בעייתיים שעלולים להתרחש במהלך

קרא עוד»
עורך דין אובדן כושר עבודה

עורך דין אובדן כושר עבודה

עובדן כושר עבודה מתרחש אצל רבים וטובים ולא תמיד אנשים יודעים או מבינים כיצד להתמודד עם תוצאות לא פשוטות אלה. במאמר זה, נרצה להביא לכם

קרא עוד»