אילו שירותים מציע נוטריון מוסמך?

כמעט כולם יודעים כי כאשר אנו נזקקים לשירותים משפטיים, עלינו לפנות לעורכי דין. בין מדובר בהגשת תביעה, בהוצאה לפועל של עסקת נדל"ן או בייצוג מול גופים כמו ביטוח לאומי או מסה הכנסה, אנו לרוב ניצור קשר עם עורך דין או משרד עורכי דין כדי לברר על ייצוג מתאים בעבורנו. עם זאת, רבים לא מודעים כלל לעובדה כי שירותים משפטיים רבים מחייבים טיפול מקצועי שהסמכתו של עורך דין מן השורה לא מכסות ויש צורך להיעזר בנוטריון מוסמך. על אילו שירותים מדובר? ובכן, הנה רשימה חלקית שתתן לכם מושג התחלתי.

תרגום מסמכים משפטיים

במקרים רבים אנו נדרשים להציג מסמכים במדינות זרות שתורגמו מעברית או להציג לגורמים בארץ מסמכים בשפה זרה עם תרגום לעברית. במקרים הללו צריך תרגום נוטריון עם חתימת נוטריון מוסמך כמובן. למה הכוונה? ובכן, בין אם תתרגמו את המסמך בעצמכם או שתתנו לנוטריון או למישהו מטעמו לעשות זאת, רק הוא מוסמך לחתום ולאשר את נכונות המסמך ושהתרגום אכן נאמן למסמך המקורי ומביא את הדברים באופן אמיתי ואותנטי. ללא חתימת הנוטריון על התרגום המסמך לא יהיה תקף מבחינה משפטית.

אישור נאמן למקור

במקרים רבים אנו מחזיקים במסמך מקור עם משמעות משפטית כלשהי וצריכים להציג את אותו מסמך לכמה גופים. במצב הזה, יש צורך ליצור עותק מהמסמך שהוא נאמן למקור, כלומר שהתוקף שלו זהה למסמך המקורי. הנוטריון הוא היחיד המוסמך לחתום על מסמך נאמן למקור ולאשר שהוא אכן נאמן למקור.

ייפוי כוח

כאשר אנו מעוניינים לתת ייפוי בעניינים משפטיים לאדם כלשהו, אנו נדרשים להוכיח שייפוי הכוח ניתן בהסכמה מלאה שלנו לאותו אדם. הנוטריון הוא למעשה איש המקצוע היחיד המוסמך לאשר כי ייפוי הכוח ניתן בהסכמה מלאה כמובן לאחר בדיקה ולחתום על האישור שלמעשה מכניס את ייפוי הכוח לתוקף.

אם כך, אלו כמה שירותים מוכרים מאד אליהם מוסמך נוטריון. ישנם שירותים רבים נוספים כמו אישור למשכנתא, אישור אפוסטיל, קבלה ואישור של תצהירים ועוד. מומלץ תמיד לברר לפני שניגשים להליך אם משפטי אם אכן יש צורך בשירותיו של נוטריון מוסמך.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך