גמילה מקנאביס שאלות ותשובות

גמילה מקנאביס

בעוד שישנם לא מעט אנשים אשר מעשנים קנאביס בישראל ולא מגלים סימני התמכרות, אחרים עשויים לפתח תלות בסם. ואמנם נהוג לדבר עליו בתור סם קל, אבל האמת היא שכשמתפתחת תלות בו, קשה לאנשים להיפטר ממנה. בואו נדבר על גמילה מקנאביס.

אנחנו מזמינים אתכם להתבונן פנימה ולשאול את עצמכם: האם ייתכן שגם אתם צריכים לעבור גמילה מקנאביס וסמים קלים? נכון, אנחנו רגילים לחשוב עליו בתור סם קל ולא ממכר, אבל כשאנשים מפתחים בו תלות, הגמילה ממנו עשויה להיות מורכבת. זאת, משום שסם זה נחשב בימינו מאוד זמין. קל להשיג אותו, הוא נחשב נפוץ ואפילו זול לרכישה.

גמילה מקנאביס וכמה דגשים שצריך לדעת

בכדי לצלוח גמילה מסמים קלים, בדרך כלל יהיה מומלץ להתאשפז באשפוז יום במכון גמילה. אבל יחד עם זאת, ניתן לנסות להתגבר על בעיית ההתמכרות בעצמכם. השלב הראשון בתהליך הגמילה הוא, השלב של הכרה בבעיה.

כשאתם מכירים בבעיה של התמכרות לקנאביס, אתם הופכים את עצמכם להרבה יותר נגישים בנושא הזה. לא פעם, אנשים נמנעים מלשוחח על התמכרותם לקנאביס. אולי בגלל שהם מתביישים בהתמכרות, אולי פשוט הם אנשים מאוד פרטיים. ככה או ככה, כשמכירים בבעיה של התמכרות, אתם פותחים פתח מסוים לדיבור על כך, לטיפול ולשיח כללי.

שווה קריאה: קנאביס והפרעות נפשיות

מה תצריך ממני הגמילה מסמים קלים?

גמילה מקנאביס אמנם תצריך ממכם לעבור תהליך מסוים, אבל התהליך הזה מזכה אתכם בפתיחה של דף חלק וחדש בחייכם. אם אתם מרגישים שזהו, שנמאס לכם מהחיים לצד עישון קנאביס, דעו לכם שרבים וטובים כמוכם כבר עברו את תהליך הגמילה מסמים קלים.

יחד עם גמילה מקנאביס וסמים קלים, לעיתים אנשים מפתחים גם התמכרויות נוספות ונלוות. בפועל, סם הקנאביס לעיתים מהווה מה שנקרא "GATEWAY DRUG", שזה סוג של סם מעבר. הוא גורם לאנשים להיפתח לעולם של עישון סמים, מה שעשוי להוביל בשלב מסוים לשימוש בסמים יותר קשים מקנאביס.

חישוב מסלול מחדש והתמודדות עם התמכרות לקנאביס

אם אתם מרגישים שאתם מגבירים שימוש בקנאביס בכל יום שעובר, אנחנו נמליץ לכם בחום לחשב מסלול מחדש, להתבונן פנימה לשאול את עצמכם: האם גם אתם מכורים? אם התשובה שלכם היא "כן", מכוני גמילה מקנאביס יכולים לחולל נפלאות עבורכם. במכון תקבלו תמיכה, עיטוף והכלה, תוך אפס ביקורת ושיפוטיות. כחל מהתהליך הטיפולי, תוכלו לנסות לטפל במשקעים הרגשיים והנפשיים שהובילו אתכם להתמכר לעישון ולשימוש בסם הקל.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון לפני הפעלת עורך דין לעבודה
ההחלטה לשכור עורך דין לעבודה היא החלטה משמעותית, בין אם אתה אדם המבקש להגן על זכויותיך כעובד או מעסיק...
קרא עוד »
יול 18, 2023
כל מה שיכול להשתבש אם לא תיקח עורך דין לתביעת תאונת עבודה
תאונות עבודה קרו, קורים ויקרו. אופן הפעולה של האנשים גם הוא די מוכר. תאונה קורית, אירוע מצער בהחלט ואז...
קרא עוד »
נוב 24, 2020
עורך דין מסחרי אלון לב – יעשה לכם סדר בעניינים
שירותיו של עורך דין מסחרי אלון לב יוכלו להיות בעלי תועלת רבה עבור כל אחד מכם שירצה להיות רגוע ולראות...
קרא עוד »
דצמ 26, 2021