גמילה מקנאביס שאלות ותשובות

בעוד שישנם לא מעט אנשים אשר מעשנים קנאביס בישראל ולא מגלים סימני התמכרות, אחרים עשויים לפתח תלות בסם. ואמנם נהוג לדבר עליו בתור סם קל, אבל האמת היא שכשמתפתחת תלות בו, קשה לאנשים להיפטר ממנה. בואו נדבר על גמילה מקנאביס.

אנחנו מזמינים אתכם להתבונן פנימה ולשאול את עצמכם: האם ייתכן שגם אתם צריכים לעבור גמילה מקנאביס וסמים קלים? נכון, אנחנו רגילים לחשוב עליו בתור סם קל ולא ממכר, אבל כשאנשים מפתחים בו תלות, הגמילה ממנו עשויה להיות מורכבת. זאת, משום שסם זה נחשב בימינו מאוד זמין. קל להשיג אותו, הוא נחשב נפוץ ואפילו זול לרכישה.

גמילה מקנאביס וכמה דגשים שצריך לדעת

בכדי לצלוח גמילה מסמים קלים, בדרך כלל יהיה מומלץ להתאשפז באשפוז יום במכון גמילה. אבל יחד עם זאת, ניתן לנסות להתגבר על בעיית ההתמכרות בעצמכם. השלב הראשון בתהליך הגמילה הוא, השלב של הכרה בבעיה.

כשאתם מכירים בבעיה של התמכרות לקנאביס, אתם הופכים את עצמכם להרבה יותר נגישים בנושא הזה. לא פעם, אנשים נמנעים מלשוחח על התמכרותם לקנאביס. אולי בגלל שהם מתביישים בהתמכרות, אולי פשוט הם אנשים מאוד פרטיים. ככה או ככה, כשמכירים בבעיה של התמכרות, אתם פותחים פתח מסוים לדיבור על כך, לטיפול ולשיח כללי.

שווה קריאה: קנאביס והפרעות נפשיות

מה תצריך ממני הגמילה מסמים קלים?

גמילה מקנאביס אמנם תצריך ממכם לעבור תהליך מסוים, אבל התהליך הזה מזכה אתכם בפתיחה של דף חלק וחדש בחייכם. אם אתם מרגישים שזהו, שנמאס לכם מהחיים לצד עישון קנאביס, דעו לכם שרבים וטובים כמוכם כבר עברו את תהליך הגמילה מסמים קלים.

יחד עם גמילה מקנאביס וסמים קלים, לעיתים אנשים מפתחים גם התמכרויות נוספות ונלוות. בפועל, סם הקנאביס לעיתים מהווה מה שנקרא "GATEWAY DRUG", שזה סוג של סם מעבר. הוא גורם לאנשים להיפתח לעולם של עישון סמים, מה שעשוי להוביל בשלב מסוים לשימוש בסמים יותר קשים מקנאביס.

חישוב מסלול מחדש והתמודדות עם התמכרות לקנאביס

אם אתם מרגישים שאתם מגבירים שימוש בקנאביס בכל יום שעובר, אנחנו נמליץ לכם בחום לחשב מסלול מחדש, להתבונן פנימה לשאול את עצמכם: האם גם אתם מכורים? אם התשובה שלכם היא "כן", מכוני גמילה מקנאביס יכולים לחולל נפלאות עבורכם. במכון תקבלו תמיכה, עיטוף והכלה, תוך אפס ביקורת ושיפוטיות. כחל מהתהליך הטיפולי, תוכלו לנסות לטפל במשקעים הרגשיים והנפשיים שהובילו אתכם להתמכר לעישון ולשימוש בסם הקל.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תביעות סיעוד

תביעות סיעוד

מהי תביעת סיעוד, מדוע היא נדרשת לא פעם כשאתם מתנהלים מול חברת הביטוח הסיעודי וכיצד ניתן להיחלץ מחוסר הירתמות של החברה לסייע לכם בעת מצוקה

קרא עוד»

כל מה שצריך לדעת על הסכמי עבודה

העסקת עובדים איננה עניין של מה בכך. הסכמי עבודה רלוונטיים הן לעסקים קטנים שבהם מועסקים עובדים ספורים והן לתאגידים שבהם מועסקים מאות ואפילו אלפי עובדים.

קרא עוד»
ייעוץ משפטי ברשלנות רפואית

ייעוץ משפטי ברשלנות רפואית

אנשים שצריכים לפעול במקרים של רשלנות רפואית צריכים להבין כי קבלת ייעוץ משפטי ברשלנות רפואית עשויה לעזור להם במידה רבה ולאפשר להם להבין טוב יותר

קרא עוד»