עריקות

עריקות

תופעת העריקות נחשבת לתופעה מדאיגה, אשר ניתן לשמוע עליה לא פעם בחדשות. חשוב כמובן להבין את המשמעות של המושג, היות וישנו הבדל בין עריקות לנפקדות. נפקדות מוגדרת בתור היעדרות בלתי מורשית מהשירות הצבאי לתקופה שאינה עולה על 24 שעות או לחילופין לתקופה שבין 24 שעות לבין 21 ימים. העונש על נפקדות שאינה עולה על 24 שעות, יהיה לרוב קל, והמשפט מתבצע בפני המפקדים ולא מגיע לבית הדין הצבאי. לעומת זאת, במקרה של נפקדות של 24 שעות עד 21 ימים, העונש יהיה כבד יותר, אך החייל עדיין משתייך ליחידה שלו והמשפט מתבצע בפני המפקדים שלו. עם זאת, כאשר החייל נעדר מהשירות הצבאי למשך תקופה העולה על 21 ימים, הוא נחשב לעריק והטיפול בו עובר למשטרה הצבאית. עריקות נחשבת לעבירה פלילית, הגוררת עונש מאסר בפועל. לכן במקרים מסוג זה, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין צבאי שמתמחה בתחום.

כיצד להתמודד עם מצב של עריקות?

על פי עו"ד לימור ברמלי, קודם כל חשוב להבין כי חייל שנעדר מהשירות הצבאי שלו במשך זמן רב או שזאת כבר הפעם השנייה שלו, יישפט בפני בית הדין הצבאי, לעומת חיילים אחרים שיישפטו באמצעות המפקדים שלהם. חשוב לזכור כי עריקות נחשבת לעבירה פלילית שעוברת גם לחיי האזרחות, לכן חשוב לקחת זאת לתשומת ליבכם. רבים מזלזלים בכך, אך הדבר יכול להשפיע על חיי האזרחות ואף למנוע קבלה למקומות עבודה שונים, אשר דורשים הצגה של תעודת יושר. בנוסף, כדאי לזכור כי רישום פלילי משפיע על הסיכוי להוציא ויזה לארצות הברית, להתקבל ללימודים בתחומים מסוימים ואף להוציא רישיון נהיגה. לכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין צבאי שמתמחה בתחום העריקות, על מנת להבטיח לעצמכם את התוצאה הטובה ביותר. רק עורך דין שמכיר את המערכת הצבאית ואת כל הנהלים שלה, יוכל לאפשר לכל חייל הפחתה בעונש או כתב אישום מופחת.

לסיכום, הצבא מתייחס בחומרה למצב של עריקות, לכן מומלץ להיעזר בעורך דין שמתמחה בתחום, על מנת לסייע לחייל לצאת מהמצב שאליו הוא נקלע. חשוב להתייעץ עם עורך הדין מוקדם ככל האפשר, על מנת לבצע הליך של הסגרה מרצון.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כרטיסי הביקור המובילים בישראל למשרדי עריכת דין
אם אתם מחפשים אחר כרטיסי ביקור עבור משרד עריכת דין תרצו לשים לב כי אתם בוחרים באחד שיגיע עם עיצוב...
קרא עוד »
ספט 29, 2021
עו"ד תאונות עבודה – מתי אנחנו ניעזר בו
כמעט מדי יום, אנחנו יכולים לשמוע ולקרוא על אנשים שעוברים תאונות עבודה. בדרך כלל, אל התקשורת מגיעות אך...
קרא עוד »
מאי 14, 2020
סחיטה מינית ברשת
לא צריך להיות חוקר במכון מחקר בכדי לדעת שהתפתחותם של הטכנולוגיה ורשת האינטרנט גרמו לעלייה חדה במקרי...
קרא עוד »
אוק 06, 2021