באיזה מקרים אנחנו חייבים עורך דין?

עו"ד תאונות דרכים

עורכי דין הם אנשי מקצוע שאנחנו מעדיפים שלא לפגוש. פגישה עם משפטנים במרבית המקרים תחול במידה ונסתבך בפלילים או בעבירה מסוימת או במידה ואנחנו נפגעי עבירה. אותם אנשי מקצוע ילוו אותנו במקרים של תהליכים בירוקרטיים או בעת הגשת תביעות – ובעיקר כאשר נתקלנו בבעיה בחיי היום יום וכעת אנו זקוקים לשירותים יקרים אך נחוצים.

זה נכון, אף אחד לא רוצה לשכור עורך דין או להיעזר בייעוץ משפטי, אבל לעיתים פנייה אל אנשי מקצוע מסוג זה תהווה חבל הצלה שלל ממש! לעיתים הפנייה תהיה משתלמת כמו במקרים של הגשת תביעת נזיקין או במידה ואתם צריכים לממש צו ירושה או לקבל פיצוי כזה או אחר. אבל מתי אנחנו חייבים עורך דין? הנה כמה דוגמאות:

במידה והייתם מעורבים בתאונה

קצרה היריעה מלהכיל את עולם המשפט ולהבין מתי יידרש שירות כזה או אחר. ובכול זאת מעורבות בתאונת דרכים שבה אתם הפוגעים או הנפגעים (במידה וחלה פגיעה קשה) תדרוש סיוע של עו"ד תאונות דרכים. איש מקצוע כזה יוכל ללוות אתכם במעצר או בחקירה, בזמן שאתם מאושפזים בבית החולים, או אם תרצו להגיש תביעת סיעוד ובכול מקרה אחר. עו"ד תעבורה יספק לכם ייצוג מול המשפט ומול משרד התחבורה במקרים של שלילת רישיון, קנסות ואישומים כאלה או אחרים. לעיתים תזדקקו לשירות של עורך דין נזיקין שיעזור לכם לקבל כספי פיצויים לאחר תאונת עבודה או כל תאונה אחרת. סיוע כזה נצטרך גם במקרים בהם אנו רוצים לממש זכויות כספיות או רפואיות.

במקרים של אלימות

אלימות בין בני זוג, אלימות במשפחה, תקיפה מינית או כל סוג אחר של עבירה מחייבים טיפול משפטי ומשטרתי. במידה ואתם נפגעי עבירה חשוב מאד לפנות לכל הצינורות המקובלים, תחילה למשטרה משם לקטגור מיומן ולאחר מכן לבית המשפט ובמידה ויש עילה לתביעה. אם אתם אלה שנחשדים בביצוע עבירה אלימה חשוב למצוא סנגור שייצג אתכם בבית המשפט או בזמן החקירה. בדרך כלל אפשר לקבל סיוע של סנגור ציבורי.

במידה וחייבים לכם כסף

לא מעטים הסיפורים שבהם נוצרים חובות לעצמאיים ובעלי עסקים. חובות כספיים יכולים להצטבר גם במקרים אחרים של עסקאות פרטיות או במכירה וקנייה של נכסים. בכול מקרה, אם מישהו חייב לכם כסף יש לפנות אל משפטן שעוסק בתחומים כלליים ולבקש ממנו סיוע בתהליכי הגבייה.

סיוע בבירוקרטיה

מלבד נושאים של חובות, עבירות פשעים ותאונות, עורכי דין הם אנשי מקצוע שיעניקו לנו שירות בעת ניסוח צוואה, בעת חלוקת רכוש, בפירוק את בניית חברה, בנושאים של עבירות צווארון לבן וכולי. המומחים יספקו את כל הדרוש עבור צליחת תהליך כזה או אחר בעוד שיש לבחור את הטובים ביותר תוך קבלת המלצות על אנשי מקצוע מנוסים, מיומנים וטובים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו תפקידו של חוקר פרטי לבגידות?
ניתן להזמין חוקר פרטי שיסייע בגילוי בני זוג בוגדים. חוקרים פרטיים מיומנים במציאת ראיות שיכולות...
קרא עוד »
מרץ 10, 2023
איך לפנות שוכר מדירה?
כל בעל נכס בישראל יודע עד כמה קשה לקבל הגנה משפטית מלאה בתוך שוק שכירויות הרווי והמאתגר. בדיוק מסיבה...
קרא עוד »
פבר 06, 2020
עורך דין סכסוכי שכנים, היכן לקרוא המלצות והצלחות
סכסוכי שכנים הם לא תמיד שחור ולבן, ולכן חשוב שיהיה מישהו שמבין את הניואנס הזה כשאתה צריך עזרה בפתרון...
קרא עוד »
פבר 25, 2023