תקנות הכשרות המשפטית – כל מה שאתם חייבים לדעת

תקנות הכשרות המשפטית הינן תקנות שנועדו להסדיר את ענייניו של כל אדם שנחשב ללא כשיר מבחינה משפטית. מדובר על אנשים אשר סובלים ממחלה פיזית או נפשית, אשר מונעת מהם להחליט החלטות שקולות מתוך שיקול דעת. החוק בארץ מאפשר למנות אפוטרופוס שתפקידו יהיה להחליט עבור אותו האדם, שאינו נחשב לכשיר מבחינה משפטית. האפוטרופוס ממונה על ידי בית המשפט, והוא אחראי למעשה לכל תחומי החיים של אותו האדם, החל מענייני הבריאות, הרפואה, הכספים והעניינים החברתיים שלו. ברוב הפעמים האפוטרופוס הינו קרוב משפחה, אך במידה ואין את האפשרות הזאת, מדובר על אדם אחר שממונה על ידי בית המשפט. חשוב לדעת כי ישנה חלופה נעימה והולמת יותר, בדמות ייפוי כוח מתמשך. מדובר על מסמך שנערך בעוד הממנה נהנה מצלילות הדעת, ולכן הוא יכול לבחור לעצמו את מיופה הכוח המתאים ביותר לתפקיד.

תקנות הכשרות המשפטית – נקודות חיוניות שחשוב להכיר

כדאי לדעת כי המדינה מאפשרת לכל אדם מעל גיל 18 אשר נהנה מצלילות הדעת, לחתום על ייפוי כוח מתמשך (ראו דוגמא לייפוי כח מתמשך בקישור). מדובר על מסמך משפטי שחייב להיחתם בפני עורך דין שמתמחה בתחום, שמטרתו להחליט מי יהיה מיופה הכוח במידה ואותו האדם לא יוכל לדאוג לענייניו בצורה עצמאית. מדובר למעשה על מסמך שמחליף את הצורך באפוטרופוס, היות והוא מאפשר לכל אחד לקבוע לעצמו מיופה כוח שינהל עבורו את ענייניו האישיים, הרפואיים והכספיים. ניתן לבחור מיופה כוח אחד או יותר וניתן לקבוע מראש כיצד מיופה הכוח חייב לנהוג במצבים מסוימים. למשל, ניתן להכניס לייפוי הכוח סעיפים ברורים אילו השקעות יש לבצע, אילו טיפולים חשובים לעבור וכדומה. חשוב לציין במסמך עצמו, כי ייפוי הכוח יכנס לתוקף ברגע שהממנה לא יהיה כשיר משפטית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מיטה זוגית

חוק ביטול עסקאות רכישת ריהוט

במידה וביצעתם עסקת רכישת ריהוט שהתחרטתם לגביה – המאמר הבא הוא בשבילכם: בתקופה כזו של השנה בה מתקיימים מספר ימי מכירות והסיילים מאוד מפתים, לא

קרא עוד»