ארנונה בהייטק – מה חשוב לדעת בנושא

מייסדים ובעלים של חברת הייטק, צריכים לבחון היטב היכן הם ירצו להקים את המשרדים, בית תוכנה של החברה שלהם. אפשר לומר שמעבר לשאלה מה בדיוק החברה מייצרת ולאיזה קהל יעד זה מיועד, הרי שהשאלה היכן ימוקמו המשרדים היא בעלי חשיבות גדולה מאוד, שכן יש לכך השפעות גם מקצועיות, גם כלכליות וגם אחרות. 

אחד ההיבטים בהם ההשפעה באה לידי ביטוי היא בכל מה שקשור לארנונה. כידוע, ארנונה היא הוצאה משמעותית אשר כל בעל נכס או מי שעושה בו שימוש צריך לשלם לרשות המקומית עבור השירותים שהוא מקבל ממנה. יש לשלם ארנונה פעם בחודשיים, כאשר הסכום נקבע על פי גודל הנכס ואופי השימוש בו. 

באופן טבעי, רשויות מקומיות רבות מעוניינות למשוך אליהן כמה שיותר חברות הייטק, הן בגלל שזה יכול להכניס תקציבים גדולים לקופת העירייה והן בגלל שהן יכולות למשוך עסקים בתחומים נוספים, לייצר מקורות תעסוקה ולשפר את איכות החיים בעיר. זה כמובן יכול לשרת את חברות ההייטק בצורות שונות. 

כיצד זה יכול לשרת את חברות ההייטק?

כאשר מייסדים ובעלים של חברת הייטק בוחנים היכן נכון להקים את המשרדים של החברה, אחד הדברים שהם צריכים לבחון הוא, איזו רשות מקומית מציעה להם את התנאים הטובים ביותר. כלומר, איפה הם יוכלו לשלם הכי מעט ארנונה בהייטק ביחס לרשויות אחרות. זה כמובן גם מתייחס לגודל הנכס וכן לאופי ואיכות השירותים שהרשות המקומית מספקת. 

מעבר לכך, חשוב לבחון האם הרשות פועלת בצורה אמינה, ישירה ושקופה מול הגורמים השונים, כולל חברות הייטק, זאת בשביל לוודא שאכן מה שהיא מחייבת הוא הסכום הנכון והרשות לא תשנה את הסכומים או תבצע שינויים בהגדרת המבנה. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל מה שיכול להשתבש אם לא תיקח עורך דין לתביעת תאונת עבודה
תאונות עבודה קרו, קורים ויקרו. אופן הפעולה של האנשים גם הוא די מוכר. תאונה קורית, אירוע מצער בהחלט ואז...
קרא עוד »
נוב 24, 2020
איתור חייבים
איתור חייבים הוא משימה שלעיתים נראית קשה ומסובכת ורבים מתייאשים כבר בתחילתו של הליך. במאמר זה, נסקור...
קרא עוד »
ינו 21, 2021
כל מה שאתם צריכים לדעת על דיני משפחה
העתיד שלכם בסכסוכי גירושין או משמורת, תלוי בתוצאה. נושאים מורכבים אלה דורשים ייצוג על ידי עורך דין...
קרא עוד »
ינו 10, 2023