ארנונה בהייטק – מה חשוב לדעת בנושא

מייסדים ובעלים של חברת הייטק, צריכים לבחון היטב היכן הם ירצו להקים את המשרדים, בית תוכנה של החברה שלהם. אפשר לומר שמעבר לשאלה מה בדיוק החברה מייצרת ולאיזה קהל יעד זה מיועד, הרי שהשאלה היכן ימוקמו המשרדים היא בעלי חשיבות גדולה מאוד, שכן יש לכך השפעות גם מקצועיות, גם כלכליות וגם אחרות. 

אחד ההיבטים בהם ההשפעה באה לידי ביטוי היא בכל מה שקשור לארנונה. כידוע, ארנונה היא הוצאה משמעותית אשר כל בעל נכס או מי שעושה בו שימוש צריך לשלם לרשות המקומית עבור השירותים שהוא מקבל ממנה. יש לשלם ארנונה פעם בחודשיים, כאשר הסכום נקבע על פי גודל הנכס ואופי השימוש בו. 

באופן טבעי, רשויות מקומיות רבות מעוניינות למשוך אליהן כמה שיותר חברות הייטק, הן בגלל שזה יכול להכניס תקציבים גדולים לקופת העירייה והן בגלל שהן יכולות למשוך עסקים בתחומים נוספים, לייצר מקורות תעסוקה ולשפר את איכות החיים בעיר. זה כמובן יכול לשרת את חברות ההייטק בצורות שונות. 

כיצד זה יכול לשרת את חברות ההייטק?

כאשר מייסדים ובעלים של חברת הייטק בוחנים היכן נכון להקים את המשרדים של החברה, אחד הדברים שהם צריכים לבחון הוא, איזו רשות מקומית מציעה להם את התנאים הטובים ביותר. כלומר, איפה הם יוכלו לשלם הכי מעט ארנונה בהייטק ביחס לרשויות אחרות. זה כמובן גם מתייחס לגודל הנכס וכן לאופי ואיכות השירותים שהרשות המקומית מספקת. 

מעבר לכך, חשוב לבחון האם הרשות פועלת בצורה אמינה, ישירה ושקופה מול הגורמים השונים, כולל חברות הייטק, זאת בשביל לוודא שאכן מה שהיא מחייבת הוא הסכום הנכון והרשות לא תשנה את הסכומים או תבצע שינויים בהגדרת המבנה. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין מכירת דירה – מה תפקידו?
בעזרתו של עורך דין מכירת דירה כל אחד מכם צפוי לקבל ליווי מלא להליך המכירה וכך תוכלו לתת כי המכירה...
קרא עוד »
מרץ 11, 2021
מה העונש על גניבת תוכן באינטרנט?
אין ספק כי אחת הבעיות המשמעותיות ביותר עבור כל בעלי האתרים, היא הבעיה של גניבת תוכן באינטרנט. כמעט כל...
קרא עוד »
נוב 01, 2020
עורך דין תביעת סיעוד
עורכי דין לתביעות סיעוד הם אנשי המקצוע שדואגים להיבטים המשפטיים של טיפול רפואי. הם עוזרים לחולים...
קרא עוד »
ספט 19, 2022