תביעת דיבה ללא הוכחת נזק, באילו מקרים

אדם אשר נפגע עקב הוצאת דיבה או מפרסום לשון הרע יכול להגיע תביעה ולתבוע פיצויים. כאשר ברוב המקרים הסכום המקסימאלי על תביעת לשון הרע עומד על סך של 50 אלף שקל, אך אם הפרסום נועד לפגוע באדם הסכום יכול לנזק עד לסכום של 100 אלף שקל. אך ברוב המקרים התביעה האידיאלית היא תביעה שבה אין צורך להוכיח נזק, מדובר בהליך משפטי קצר יותר ועם סיכויים טובים יותר להצלחה. לכן במאמר הבא נעסוק בתביעת דיבה ללא הוכחת נזק, כך שיהיה לכם את כל המידע הנחוץ.

תביעת דיבה ללא הוכחת נזק – באילו מקרים זה קורה?

כאשר אדם מרגיש כי שמו הטוב נפגע, אחת מהאפשרויות הראשונות שעולות לנגד עיניו זה כמובן תביעת דיבה. כיום ניתן לקבל סכום של עד 100 אלף שקל, בתביעת דיבה כנגד פוגע – מבלי להוכיח כלל כי נגרם לכם נזק. אם תצליחו להוכיח כי האדם הפוגע אמר את דבריו באופן פומבי ובכוונת תחילה לפגוע בכם, בית המשפט ברוב המקרים יקבע כי אתם רשאים לקבל פיצויים בגין פגיעה בשמכם הטוב.

אך בכדי שתוכלו לדעת בדיוק באילו מקרים תביעת דיבה ללא הוכחת נזק אפשרית עליכם לפנות אל עורך דין מוסמך אשר מכיר את התחום על בוריו. כל מקרה נשקל לגופו, ולכן אתם חייבים להתייעץ עם איש מקצועי על מנת לקבל הכוונה מדויקת ואישור סופי כי אכן אתם רשאים לקבל פיצויים בגין האמירות שנאמרו נגדכם.

תביעת דיבה תוכל להתקיים רק כאשר הדברים הפוגעים נאמרו בפרהסיה, כלומר הם לא נאמרו בארבע עיניים ובנוסף כי ניתן להוכיח שאותם דברים נאמרו בכוונת תחילה לפגוע. ישנם פעמים רבות שדברים נאמרים לאדם כסוג של העברת ביקורת או אפילו בתום לב, ולכן צריך לאבחן כל מקרה לגופו על מנת לקבל את המידע הנחוץ בטרם רצים להגשת תביעה.

ככל שתהיו יותר שקולים כך תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם כי התביעה שלכם תאושר ותוכלו לקבל את הפיצויים כפי שחוק לשון הרע קובע. אך בכל מקרה תצטרכו להיעזר בשירותיו של עורך דין מוסמך אשר ידריך אתכם לאורך כל הדרך.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על: פגיעה בפרטיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך