חישוב זכאות להחזר מס, איך זה עובד?

חישוב זכאות להחזר מס, איך זה עובד?

אדם עובד משלם עבור ההכנסות שלו אחוז מסוים כמס למדינה, המס הזה מאפשר למדינה להתנהל באופן שוטף ולתת שירות לאזרחים בשלל תחומי חיים כמו ביטחון, בריאות, תשתיות ועוד. יחד עם זאת ישנם מצבים שאדם משלם מס גבוה יותר ממה שהיה צריך לשלם בפועל, מה שמאפשר לכל אדם אשר שילם מס מעבר למה שהיה צריך לעשות בדיקת החזר מס הכנסה, ולקבל החזר מהמדינה על התשלום העודף.

אילו פרמטרים משפיעים על גובה מס ההכנסה שמשולם

אחוז מס הכנסה אותו משלם כל אזרח מחושב על פי אחוז מגובה ההכנסה כאשר יש פרמטרים שונים המקנים זכאות להנחה כמו למשל, נקודות זיכוי שונות על ילדים, נכות, מגורים בישובים בהם יש הטבות מס ועוד. לעיתים נוצר מצב בו המעסיק אינו חשוף לכל המידע אודות העובד מה שגורם לכך שהוא משלם את תשלומי המס כך שהם גבוהים ממה שצריך לשלם בפועל מה שמאפשר לעובד לדרוש החזר מס על הסכומים אותם שילם.

כיצד מחושב החזר המס בפועל

אדם אשר רוצה לדעת האם הוא עומד בקריטריונים לקבלת החזר מס יכול לעשות זאת בכמה דרכים, כמו למשל על ידי סימולטור ייעודי עבור חישוב החזר מס הכנסה שנתי המיועד לשכירים הנמצא באתר רשות המיסים, שם הוא ממלא את הפרטים השונים ומקבל תמונת מצב האם הוא זכאי להחזר מס על סמך הנתונים שמסר. למעשה מדובר על חישוב הלוקח בחשבון את כל הגורמים השונים שמקנים הטבות ומשפיעים על גובה מס ההכנסה המשולם. במידה ואכן מתברר שיש הפרשים בגובה המס ששולם ניתן להגיש דוח מסודר ולבקש החזר מס בגין אותם הפרשים, חשוב לקחת בחשבון שיכול להיווצר מצב שלאחר חישוב יתברר שיש הפרש אותו צריך לשלם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסכם הורות משותפת – דברים שחשוב לדעת
כאשר בוחרים ללכת על הורות משותפת, יש חשיבות רבה מאוד לערוך הסכם בין הצדדים, וזאת כדי למנוע מצבים של...
קרא עוד »
פבר 10, 2022
רשלנות רפואית תסמונת דאון
רשלנות רפואית תסמונת דאון היא מונח המתייחס לטעויות רפואיות המתרחשות כאשר רופאים מתרשלים או מתרשלים...
קרא עוד »
דצמ 19, 2022
מתי מומלץ להסתייע בעורך דין ליקויי בנייה?
במצב אידיאלי, כל דירת קבלן תימסר לרוכש בצורה תקינה לחלוטין, ללא שום ליקויים. אך למעשה, לא מעט אנשים...
קרא עוד »
יונ 03, 2021