כל מה שצריך לדעת על הסכמי עבודה

העסקת עובדים איננה עניין של מה בכך. הסכמי עבודה רלוונטיים הן לעסקים קטנים שבהם מועסקים עובדים ספורים והן לתאגידים שבהם מועסקים מאות ואפילו אלפי עובדים. הדגשים הבאים יבהירו כל מה שצריך לדעת על הסכמי עבודה ועל חשיבותם. 

מסמך בעל מעמד מחייב 

כל הסכם עבודה הינו מסמך בעל מעמד משפטי מחייב. אם אחד הצדדים להסכם מפר אותו, ניתן לפעול בצורה משפטית תוך בקשה לתרופות על פי העניין. 

חייבים לעמוד בדרישות החוק 

הסכמי עבודה חייבים לעמוד בדרישות החוק. הסכם שלא יעמוד בדרישות החוק לא יהיה שווה את הנייר שעליו הוא כתוב. למעשה, הסכם עבודה חייב לעמוד בדרישות כמה וכמה חוקים. לדוגמא, הוא צריך לעמוד בדרישות חוקי העבודה וגם בדרישות של חוק החוזים. 

האם ישנה שבלונה של הסכמי עבודה 

למרות שחלק מהתבנית של הסכמי עבודה חוזרת על עצמה בהסכמים רבים, הרי שלעולם זו לא תהיה שבלונה מא' ועד ת'. עורך הדין צריך להכין את ההסכם תוך התייחסות לאופי ייחסי העבודה, מקצוע העובד והתפקיד והאינטרסים של המעסיק שצריכים להישמר (כגון מניעת תחרות לא הוגנת או גילוי מידע סודי מצד מועסק). 

איזה עורך דין מטפל בכך 

עורך דין של הסכמי עבודה צריך להיות בעל ידע רחב בתחום יחסי העבודה, מומחיות בהסכמים קיבוציים, ידע מקיף בחוזים. לרוב, עורך הדין יהיה גם בעל ידע בתחום המסחרי והעסקי. 

הסכמי עבודה מהודקים חוסכים בעיות ותקלות

הסכמי עבודה שמנוסחים בצורה נאותה יוצרים מצב של שקיפות בין מעסיק לבין מועסק. שקיפות והוגנות הם תנאי יסוד ביחסי עבודה טובים. כמו כן, אלה הסכמים שמונעים בעיות לאורך חיי העבודה אך גם כשמסתיימים יחסי העבודה מתוקף פיטורים, התפטרות או פרישה. למידע נוסף משרד עורכי דין עברי קרנר

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איך קובעים תור לדרכון אמריקאי?

הנפקת דרכון אמריקאי, זה לא התהליך הכי פשוט שעברתם, אז התכוננו להרבה בירוקרטיה. אם אתם רוצים לעבור את התהליך כולו מהר ככל האפשר, ביעילות ובזריזות,

קרא עוד»