הסכם הורות משותפת – דברים שחשוב לדעת

כאשר בוחרים ללכת על הורות משותפת, יש חשיבות רבה מאוד לערוך הסכם בין הצדדים, וזאת כדי למנוע מצבים של חוסר הסכמות מהותיות אשר יכול להשפיע מאוד על הילד. הסכם הורות משותפת צריך להיערך כמה שיותר מוקדם בתהליך ובליווי של עורך דין מומחה בתחום. 

למה חשוב ליצור הסכם בהורות משותפת

הורות יכולה להיות זורמת ועם הסכמות, אך במרבית המקרים הדבר אינו ככה בין אם מדובר על זוגות החיים יחד ובין אם על זוגות המגדלים ילדים בנפרד. יש תחומים בהם יש הסכמות ויש תחומים ונושאים בהם יש חילוקי דעות. הורות משותפת יכולה להיות מאתגרת יותר מזוגות אשר חיים יחד, כמו שקורה למשל בקרב בני זוג אשר בוחרים להתגרש ועלולות להיווצר מחלוקות בנוגע לילדים אשר פותרים על ידי הגעה להסכם, אותו דבר בהורות משותפת, יש חשיבות רבה ליצור הסכם מוקדם.

מה צריך להופיע בהסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת כולל בתוכו את כל הסוגיות המהותיות והעיקריות הקשורות לגידול הילדים כמו למשל היכן גרים ההורים, מה הסדרי הראיה, תשלום מזונות, תשלום הוצאות נוספות חריגות, דברים שקשורים לאורח החיים, חינוך וכדומה. בין היתר מתייחסים גם לתהליך של ההיריון עצמו למשל האם לצורך ההיריון יקיימו הזוג יחסי מין או שהתהליך יתבצע באמצעות הזרעה או הפריה ולא  פחות חשוב זה כל ההיריון עצמו ומי יהיה נוכח בבדיקות, תהליך הלידה ועוד.

איך לבחור עורך דין לעריכת ההסכם

משום שמדובר בהליך מורכב יחסית יש חשיבות להיעזר בעורך דין המכיר את התחום ויודע להציף את הנקודות החשובות לדיון שעליהן צריך להגיע להסכמה ואליהן צריך להתייחס בהסכם. כדאי לקבל המלצות ולוודא שהוא אכן מכיר את המורכבות שיש בהסכם של הורות משותפת כך שלא יישארו נושאים מהותיים שלא יועלו ויתקבלו עבורם החלטות.

למידע נוסף בנושא פנו אל הורות משותפת ייעוץ

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איך קובעים תור לדרכון אמריקאי?

הנפקת דרכון אמריקאי, זה לא התהליך הכי פשוט שעברתם, אז התכוננו להרבה בירוקרטיה. אם אתם רוצים לעבור את התהליך כולו מהר ככל האפשר, ביעילות ובזריזות,

קרא עוד»