מהי הדרך לקבלת אזרחות?

מדינת ישראל מאפשרת קבלת אזרחות ישראלית על ידי מגוון רחב של סיבות, אך סיבות החייבות להיות מוכחות בחוק. כל סיבה כשלעצמה מוצדקת והנימוקים הם שלה ועל כן, אם אתם מתחילים לברר האם אתם זכאים לקבל אזרחות ישראלית, רצוי שתדעו האם יש לכם את כל ההוכחות לכך. אחרי הכל, בבקשת האזרחות הישראלית, חובת ההוכחה היא עליכם.

אלו הן הדרכים בהן אתם יכולים לבקש אזרחות ישראלית

בראש ובראשונה, חוק השבות

ודאי יצא לכם להיתקל בצמד המילים הללו, חוק השבות. זהו למעשה החוק שאומר שכל יהודי באשר הוא, לא משנה היכן בעולם הוא נמצא, זכאי לבקש אזרחות ישראלית ולעלות ארצה.

נישואין, חופה וקידושין

באהבה כמו באהבה, אין ממש חוקים. אך מה שיכול להקשות מעט על העניינים אם התאהבתם באדם שלא גר בארץ, הוא היכולת של בן הזוג שלכם לגור עמכם, פה בארץ ישראל. מאחר ואתם נשואים, יש לכם האפשרות לבקש אזרחות ישראלית עבור בן הזוג שלכם, מאחר ואתם נשואים והוא העתיק את חייו לפה.

ילדתם או אימצתם

כל תינוק שנולד על אדמת ישראל זכאי לאזרחות ישראלית מתוקף העובדה שהוא נולד בישראל. אך ורק מתוקף עובדה זאת. ללא שום הבדל של דת, גזע או מין. כך גם כאשר מדובר באימוץ בין מדינות, כאשר ההורים המאמצים הם ישראלים והתינוק לא.

כוח שהייה

מעין חוק התיישנות. עליכם להוכיח שאתם מקיימים חיים מלאים פה בארץ ישראל, לפחות 3 שנים טרם הגשתם את הבקשה לאזרחות ישראלית. האזרחות הישראלית תחליף את אשרת השהייה או אשרות של משרד הפנים שקיבלתם מיום בו עליתם לארץ.

לסיכום,

ישנן דרכים רבות לקבל אזרחות ישראלית, אך עליכם לדעת גם כיצד להגיש בקשה כזו. אם אתם לא מכירים את משרד הפנים ואת מבוכיו, התייעצות עם עורך דין עשויה להקל עליכם ולעזור לכם להבין מעט יותר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מיטה זוגית

חוק ביטול עסקאות רכישת ריהוט

במידה וביצעתם עסקת רכישת ריהוט שהתחרטתם לגביה – המאמר הבא הוא בשבילכם: בתקופה כזו של השנה בה מתקיימים מספר ימי מכירות והסיילים מאוד מפתים, לא

קרא עוד»