מהי הדרך לקבלת אזרחות?

העסקת עובד זר ללא היתר

מדינת ישראל מאפשרת קבלת אזרחות ישראלית על ידי מגוון רחב של סיבות, אך סיבות החייבות להיות מוכחות בחוק. כל סיבה כשלעצמה מוצדקת והנימוקים הם שלה ועל כן, אם אתם מתחילים לברר האם אתם זכאים לקבל אזרחות ישראלית, רצוי שתדעו האם יש לכם את כל ההוכחות לכך. אחרי הכל, בבקשת האזרחות הישראלית, חובת ההוכחה היא עליכם.

אלו הן הדרכים בהן אתם יכולים לבקש אזרחות ישראלית

בראש ובראשונה, חוק השבות

ודאי יצא לכם להיתקל בצמד המילים הללו, חוק השבות. זהו למעשה החוק שאומר שכל יהודי באשר הוא, לא משנה היכן בעולם הוא נמצא, זכאי לבקש אזרחות ישראלית ולעלות ארצה.

נישואין, חופה וקידושין

באהבה כמו באהבה, אין ממש חוקים. אך מה שיכול להקשות מעט על העניינים אם התאהבתם באדם שלא גר בארץ, הוא היכולת של בן הזוג שלכם לגור עמכם, פה בארץ ישראל. מאחר ואתם נשואים, יש לכם האפשרות לבקש אזרחות ישראלית עבור בן הזוג שלכם, מאחר ואתם נשואים והוא העתיק את חייו לפה.

ילדתם או אימצתם

כל תינוק שנולד על אדמת ישראל זכאי לאזרחות ישראלית מתוקף העובדה שהוא נולד בישראל. אך ורק מתוקף עובדה זאת. ללא שום הבדל של דת, גזע או מין. כך גם כאשר מדובר באימוץ בין מדינות, כאשר ההורים המאמצים הם ישראלים והתינוק לא.

כוח שהייה

מעין חוק התיישנות. עליכם להוכיח שאתם מקיימים חיים מלאים פה בארץ ישראל, לפחות 3 שנים טרם הגשתם את הבקשה לאזרחות ישראלית. האזרחות הישראלית תחליף את אשרת השהייה או אשרות של משרד הפנים שקיבלתם מיום בו עליתם לארץ.

לסיכום,

ישנן דרכים רבות לקבל אזרחות ישראלית, אך עליכם לדעת גם כיצד להגיש בקשה כזו. אם אתם לא מכירים את משרד הפנים ואת מבוכיו, התייעצות עם עורך דין עשויה להקל עליכם ולעזור לכם להבין מעט יותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעה למשרד הביטחון – מה הסיכויים שלכם בתביעה בלי עו"ד מומחה?
האם נפגעתם במהלך השירות הצבאי? האם נגרמה לכם נכות כלשהי? האם אתם חושבים שאתם זכאים לקבל פיצויים? כאן...
קרא עוד »
ספט 25, 2021
עורך דין דיני חוזים
חוזה זה משהו שמפרט הסכמות בין לפחות שני צדדים החתומים עליו אותו פוגשים בשלל תחומים ומצבים בחיים כמו...
קרא עוד »
פבר 14, 2022
פענוח עולמם של עורכי דין חדלות פירעון: תובנות חיוניות
בתחום המורכב של פיננסים ועסקים, תפקידם של עורכי דין חדלות פירעון נותר אפוף מסתורין עבור רבים. מומחים...
קרא עוד »
אוג 15, 2023