חשיבות עורך דין בקניית דירה

עורך דין בקניית דירה

צעד כלכלי חשוב בחייו של כל ישראלי הוא הרגע שבו הצליח לגייס את מיטב כספו, להוציא משכנתא ולקנות דירה. אבל העבודה לא הסתיימה – לפני שתחתמו על הדירה, אל תשכחו להשקיע בכל הבדיקות החשובות, בחוזה הוגן ובסגירת כל הפינות. כשאתם מנסים לסיים את המשימה כולה בכוחות עצמכם, קניית דירה יכולה להפוך למסובכת וקשה.

מעבר לכך, בניגוד לעסקאות קטנות יותר (מבחינה כספית וגם מבחינת שנות ההתחייבות), שלא בהכרח מחייבות שירותי עו"ד – כשאתם קונים דירה אתם צריכים לערב עורך דין בתחום מקרקעין כבר מהצעד הראשון. המעורבות שלו תעשה את כל ההבדל בבדיקת הנכס, בשלב מתווה התשלום, וכמובן כשתגיעו לחתום על החוזה. עם עורך דין קניית דירה היא תהליך פשוט, בטוח ומשתלם!

 

איך למצוא עורך דין מצוין לקניית דירה?

הנה נתון מדאיג ביותר: כ-50% מהתביעות נגד רשלנות של עורכי דין בארץ מוגשות נגד עורכי דין מקרקעין. זאת מאחר וגם עם שירותיו של עורך דין קניית דירה יכולה להיות מסובכת ובעייתית, וכל טעות לאורך התהליך תגרור השלכות משמעותיות לחיים שלכם וכמובן למצבכם הכלכלי. לכן חשוב מאוד להשקיע זמן ומשאבים בבחירת עורך דין מקרקעין אמין ומקצועי:

  • זכרו: מה שזול עולה ביוקר. כשמדובר בעורך דין לקניית דירה, כל טעות תעלה לכם בסכומים משמעותיים ולכן זהו אינו המקום לחסוך בהוצאות על ייעוץ משפטי. אם נפגשתם עם עורך דין שמציע לכם מחיר נמוך משמעותית מעורכי דין אחרים, כדאי לבחון אותו בשבע עיניים. סביר להניח שהוא עורך דין מתחיל ובלתי מנוסה, או שהוא בוחר לעבוד עם כמות גדולה של לקוחות על חשבון איכות העבודה.
  • ההתמחות היא משמעותית. לא לכל עורך דין קניית דירה היא עניין שבשגרה, וכדאי לכם לחפש עורך דין שמתמחה ספציפית במקרקעין.
  • אם אתם נכנסים לדירה חדשה מקבלן, היא כנראה תגיע עם שירותי עורך דין כלול מטעם הקבלן, עליו תשלמו שכר טרחה אם תרצו ואם לא. אבל אל תתפתו לסמוך עליו – זכרו שהוא נשכר ע"י קבלן הדירה ולכן לא מייצג את האינטרסים שלכם. השקיעו ושכרו עורך דין נוסף מטעמכם בלבד.

 

מה תפקידו של עורך דין בקניית דירה?

אפשר לסכם את תפקידו של עורך הדין בתהליך כך: הוא מייצג את האינטרס שלכם, ועושה את התחקיר הנחוץ כדי לזהות מראש בעיות שעלולות להתעורר עבורכם, במיוחד מבחינת מידע שהצד השני בעסקה מסתיר מפניכם.

למשל, עורך הדין יבצע בשמכם בירורים דרך הרשות לתכנון ובניה ויבדוק האם קיימות חריגות ואזהרות בנוגע לנכס בנוסח הטאבו. כך יזהה האם נבנו בדירה פרגולה, מחסן או מרפסת ללא היתר – מה שיכול לסבך לכם את החיים בעתיד ושלא באשמתכם בצורת גרירת קנסות, או כאשר תנסו לקבל משכנתא בעבור הדירה שלכם ואפילו כשתנסו למכור אותה בעתיד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך הידידותי להשוואת מחירי תקשורת ועוד
בעולם המהיר של היום, שמירה על קשר היא בראש סדר העדיפויות של רובנו. בין אם מדובר בשירותי תקשורת,...
קרא עוד »
פבר 22, 2024
אישור הסכם גירושין ללא נוכחות הצדדים – האם זה אפשרי?
התשובה לשאלה אם אפשר לקבל אישור הסכם גירושין ללא נוכחות הצדדים היא כן. ישנם מקרים בהם הצדדים אינם...
קרא עוד »
ספט 10, 2022
תמלול לעורכי דין
אין ספק כי תמלול לעורכי דין נחשב לאחד מסוגי השירותים המוכרים ביותר. כל עורך דין יודע כי תמלול מקצועי...
קרא עוד »
ינו 11, 2022