עורך דין מזונות – כיצד מזונות יכולות להשפיע עלינו

אחד המאפיינים הבולטים והחשובים ביותר שמשפיעים על חיי גברים ונשים אחרי שהם מתגרשים, הם מזונות. מדובר על מאפיין בולט, אשר מוביל לא פעם להתדיינות משפטית קשה בין הצדדים, לאי הסכמות ולא פעם גם אחרי שמגיעים להסכמות, הנושא לא לגמרי מושלם ומתבצע כמו שצריך, קראו בנושא באתר של עורך דין דוד ביטון – עורך דין מזונות

המשמעות של מזונות הוא לכאורה פשוט. התשלום שהגבר צריך לשלם לאישה עבור כלכלת הילדים המשותפים שלהם. העניין נובע מהעובדה, שאם שניהם היו ממשיכים לחיות תחת קורת גג אחת עם ילדיהם, אז סביר להניח שהגבר היה מפרנס את ילדיו. ברגע שהם החליטו להיפרד, בדרך כלל הילדים נשארים עם האימא, אך האב צריך להמשיך ולכלכל אותם, בדיוק כמו שהיה עושה אילו היו נשארים נשואים. 

חשוב לציין, מדינת ישראל קבעה כללים ודרגות, באילו אופנים האב צריך לשלם מזונות, על פי מספר ילדים, על פי הגילאים שלהם, בהתאם לצרכים, כאשר המטרה היא לא לפגוע באיכות חייהם אחרי שההורים נפרדים. 

איך מטפלים בנושא המזונות

בעיקרון, מי שאמון לטפל בנושא זה, בין אם זה בעת תהליך הגירושים ובין אם זה לאחר מכן, כאשר שני הצדדים מגיעים להסכם חתום ביניהם ואז יש צורך לבצע אותו, הוא עורך דין מזונות אשר בכל מקרה בו ההסכם לא מבוצע, עליו לפעול מול בית המשפט או מול גורמים אחרים. המטרה היא לוודא שהגבר אכן משלם את המזונות כנדרש. 

חשוב להבהיר, בשנים האחרונות קיימים לא מעט דיונים בנושא, האם צריך להמשיך ולנקוט בקו לפיו הגבר הוא זה שמשלם מזונות והאם אכן גברים אמורים לשלם מזונות באותה רמה כפי שהיה נהוג בעבר, לאור שינויים חברתיים וכלכליים שהתרחשו במהלך השנים, שהובילו, בין היתר לכך שנשים מרוויחות יותר מאשר בעבר. 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תביעת סיעוד

תביעת סיעוד

תביעת סיעוד היא ערוץ משפטי פרטי חיוני מאד למבוטחי חברת הביטוח הפרטיות. אם יש לכם ביטוח סיעודי מחשש לתאונת דרכים או תאונת עבודה, מחלת מקצוע

קרא עוד»