רשלנות בלידה – מה חשוב לדעת במקרה כזה?

רשלנות בלידה

אחד המקרים המצערים ביותר שאנחנו יכולים לחשוב עליהם, בכל מה שקשור לרשלנות רפואית, היא זו שמתרחשת בעת לידה. לצערנו הרב, לא פעם הריון נגמר במצב של רשלנות בלידה, אשר גורמת נזק לאישה או לתינוק כשהוא יוצא לאוויר העולם.

הפעולה הרשלנית עלולה לגרום נזק משמעותי לאישה או לתינוק, הן בטווח זמן קצר, והן לטווח זמן ארוך, לעיתים אפילו ברמה של נזק בלתי הפיך לצערנו. מדובר על שורה של פעולות שלא מתבצעות או מתבצעות בצורה לא נכונה, בצורה שגויה אשר גורמת נזק משמעותי איתו אי אפשר להתמודד, אלא בתהליך טיפולי ארוך. לצערנו, לא פעם, הפעולה הרשלנות אף מובילה למוות. 

בכל אחד מהמקרים הנ"ל, יש אפשרות להגיש תביעה על רשלנות רפואית כנגד הצוות הרפואי והמרכז בו התרחשה הלידה. התביעה תתבצע בעזרת עורך דין רשלנות רפואית תל אביב שמתמחה בתחום, ובעזרת אנשי מקצוע שהוא ייעזר בהם על מנת להוכיח שאכן היה זה מקרה רשלני. 

מה צריך לדעת על רשלנות בלידה? 

ראשית, בשונה ממקרים אחרים, הרי שכאן הרבה פעמים נהוג להתייחס לרשלנות רפואית אצל תינוקות, לא רק בהיבט נקודתי, על פי נקודת הזמן העכשווית, אלא גם בהתייחס לנקודת זמן רחוקה יותר. כלומר, ייתכן מאוד שהנזק יתגלה כעבור שנים, ועדיין הוא ייחשב תחת הגדרה של רשלנות רפואית. 

שנית, בדומה למקרים אחרים, הרי שרשלנות רפואית בלידה חייבת להוכיח נזק. כלומר, אי אפשר לתייחס רק למקרים של רשלנות, אלא יש גם להתייחס לשאלה, האם באמת נגרם נזק בעקבות הטיפול הרשלני. 

שלישית, על מנת שיהיה ניתן לתבוע, חשוב מאוד לתעד הכל ולשמור כל פרט מהאירוע, בין אם מדובר במסמכים, צילומים או כל פרט אחר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אלון אלרואי: לקחים חיוניים לשיפור פוליטי
הקריירה של אלון אלרואי בפוליטיקה היא לא רק סיפור של הצלחה אישית; זהו מאגר של שיעורים ואסטרטגיות לכל...
קרא עוד »
ינו 24, 2024
מהו הסדר מותנה בצבא ומי זכאי לו?
הרבה מאוד חיילים אשר עומדים למשפט צבאי, בגין עבירות כאלה ואחרות, מוציאים את עצמם בפני אופציה ייחודית...
קרא עוד »
ספט 05, 2022
השפעה בלתי הוגנת בכתיבת צוואה
כתיבת צוואה היא תהליך מורכב ודורש הרבה זמן ומאמץ. חשוב לדעת את ההשלכות המשפטיות של החלטותיך בעת כתיבת...
קרא עוד »
אוק 11, 2022