רשלנות בלידה – מה חשוב לדעת במקרה כזה?

רשלנות בלידה

אחד המקרים המצערים ביותר שאנחנו יכולים לחשוב עליהם, בכל מה שקשור לרשלנות רפואית, היא זו שמתרחשת בעת לידה. לצערנו הרב, לא פעם הריון נגמר במצב של רשלנות בלידה, אשר גורמת נזק לאישה או לתינוק כשהוא יוצא לאוויר העולם.

הפעולה הרשלנית עלולה לגרום נזק משמעותי לאישה או לתינוק, הן בטווח זמן קצר, והן לטווח זמן ארוך, לעיתים אפילו ברמה של נזק בלתי הפיך לצערנו. מדובר על שורה של פעולות שלא מתבצעות או מתבצעות בצורה לא נכונה, בצורה שגויה אשר גורמת נזק משמעותי איתו אי אפשר להתמודד, אלא בתהליך טיפולי ארוך. לצערנו, לא פעם, הפעולה הרשלנות אף מובילה למוות. 

בכל אחד מהמקרים הנ"ל, יש אפשרות להגיש תביעה על רשלנות רפואית כנגד הצוות הרפואי והמרכז בו התרחשה הלידה. התביעה תתבצע בעזרת עורך דין רשלנות רפואית תל אביב שמתמחה בתחום, ובעזרת אנשי מקצוע שהוא ייעזר בהם על מנת להוכיח שאכן היה זה מקרה רשלני. 

מה צריך לדעת על רשלנות בלידה? 

ראשית, בשונה ממקרים אחרים, הרי שכאן הרבה פעמים נהוג להתייחס לרשלנות רפואית אצל תינוקות, לא רק בהיבט נקודתי, על פי נקודת הזמן העכשווית, אלא גם בהתייחס לנקודת זמן רחוקה יותר. כלומר, ייתכן מאוד שהנזק יתגלה כעבור שנים, ועדיין הוא ייחשב תחת הגדרה של רשלנות רפואית. 

שנית, בדומה למקרים אחרים, הרי שרשלנות רפואית בלידה חייבת להוכיח נזק. כלומר, אי אפשר לתייחס רק למקרים של רשלנות, אלא יש גם להתייחס לשאלה, האם באמת נגרם נזק בעקבות הטיפול הרשלני. 

שלישית, על מנת שיהיה ניתן לתבוע, חשוב מאוד לתעד הכל ולשמור כל פרט מהאירוע, בין אם מדובר במסמכים, צילומים או כל פרט אחר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך למצוא עו"ד דיני עבודה תל אביב
עו"ד דיני עבודה בתל אביב הינו שירות הקשור לתעסוקה המסייע לחברות בצרכיהן המשפטיים. שירות זה יכול...
קרא עוד »
פבר 08, 2023
ההיבטים הפחות מוכרים של תפקידו של עורך דין חוזים
בעולם העצום של מקצועות המשפט, עורכי דין חוזים מחזיקים בתפקיד ייחודי. המומחיות שלהם, שלעתים קרובות...
קרא עוד »
אוג 22, 2023
אלימות במשפחה – תמרורי אזהרה
משפחה – אין מילה יותר חמימה ומגנה ממנה. זו הסביבה בה כל אחד מאתנו חש מוגן ומקובל. כאן כל אחד מרגיש...
קרא עוד »
יונ 16, 2020