הדברים שחשוב לדעת על גירושין

אף אחד לא תיאר לעצמו שזה יקרה לו ואף אחד לא איחל זאת לעצמו כשהוא עמד מתחת לחופה, לבוש יפה ונרגש. עם זאת, גירושין הם חלק מהנוף שלנו במדינת ישראל, והסטטיסטיקה מדברת על כך שאחד מכל שלושה זוגות נשואים בסופו של דבר יעבור על הליך גירושין ברבנות. אומנם זה לא מנחם לדעת שגם אחרים עברו זאת, אך לפחות אתם יכולים להרגיש שאתם לא לבד. החלטתם להתגרש? אתם לא רוצים להמשיך את החיים המשותפים ונדמה לכם שלפרק את החבילה זה הדבר הנכון והטוב ביותר שתוכלו לעשת? אם כך, כדאי שתדעו שיש אפשרויות שונות בעניין הזה. אתם לא באמת חייבים לעבור הליך גירושין ברבנות שיהיה אינסופי או שיכלול פגיעות אחד בשני. יש היום אפשרות גם להתגרש בלי שזה יהיה נורא כל כך, כי אתם לא חייבים לפגוע זה בזו. 

החשיבות של ליווי מקצועי בתהליך 

בין אם אתם מתגרשים בהסכמה ובין אם זה הולך להיות הליך מורכב יותר, אתם צריכים ליווי מקצועי. לכן זה הרגע להתחיל לבדוק איזה עורך דין יוכל לעזור לכם. זה נכון שלא מדובר על עניין פשוט, אך אם תפנו אל עורך דין מומחה, הוא יוכל לסייע לכם יותר ממה שאתם חשבים. בכל מה שקשור לתחומים כמו סכסוכים במשפחה וגירושין, יש צורך להכיר את מערכת המשפט. מצד שני, גם צריך להבין שהלקוחות שמגיעים נמצאים בשלב לא פשוט בחייהם. לכן, אם אתם מחפשים לכם היום עורך דין שיתאים לתהליך הזה, ברור שצריך לדעת לגביו כמה שיותר דברים. למשל, האם הוא אדם אדיב וסבלני? האם הוא מבין את המורכבות ואת הרגישות של המצב שבו אתם נתונים היום? סכסוכים במשפחה וגירושין אלה הם סוג של משברים בחיים. לכן, מעבר לעובדה שעורך הדין שלכם חייב להיות מוכשר ומקצועי, רצוי שהוא גם יהיה בנאדם שמבין את הלקוח שלו. 

תוך כמה זמן אפשר להתרגש ולצאת לדרך חדשה? 

רוב האנשים שבוחרים להתגרש ולצאת לדרך חדשה רוצים לעשות זאת כמה שיותר מהר. ובאמת, אין שום סיבה להיכנס לאינספור ויכוחים או דיונים בבתי המשפט, מה גם שזה יעלה לכם הון עתק. לכן כדאי שתדעו: השאלה כמה מהר תפרקו את החבילה ותצאו לדרך חדשה תלוי בעיקר בכם. אומנם לעורך הדין יש תפקיד בעניין והרבה פעמים הוא יוכל לקצר עבורכם את התהליך, אך בסופו של דבר, גם הגישה שלכם חשובה. לכן כדאי להבין את הדברים לעומק ולהתחיל את תהליך הגירושין תוך הבנה שאתם נפרדים, אך רוצים לעשות זאת בצורה מכובדת עד כמה שאפשר. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עו״ד לדיני עבודה – תמצו את הזכויות שלכם במקום העבודה
יש לא מעט מקרים שיכולים להתעורר במקום העבודה ולהוביל לסכסוך בין המעסיק למועסק, וכפועל יוצא קורה...
קרא עוד »
מאי 30, 2022
עורך דין לשון הרע – למה חשוב להיעזר בשירותיו
על פניו, כשאנחנו מוצאים את עצמנו במצב בו גורם מסוים מוציא דיבתנו לרעה, פוגע בשמנו, אז אך טבעי שאנחנו...
קרא עוד »
פבר 26, 2020
סחיטה מינית ברשת
לא צריך להיות חוקר במכון מחקר בכדי לדעת שהתפתחותם של הטכנולוגיה ורשת האינטרנט גרמו לעלייה חדה במקרי...
קרא עוד »
אוק 06, 2021