הדברים שחשוב לדעת על גירושין

אף אחד לא תיאר לעצמו שזה יקרה לו ואף אחד לא איחל זאת לעצמו כשהוא עמד מתחת לחופה, לבוש יפה ונרגש. עם זאת, גירושין הם חלק מהנוף שלנו במדינת ישראל, והסטטיסטיקה מדברת על כך שאחד מכל שלושה זוגות נשואים בסופו של דבר יעבור על הליך גירושין ברבנות. אומנם זה לא מנחם לדעת שגם אחרים עברו זאת, אך לפחות אתם יכולים להרגיש שאתם לא לבד. החלטתם להתגרש? אתם לא רוצים להמשיך את החיים המשותפים ונדמה לכם שלפרק את החבילה זה הדבר הנכון והטוב ביותר שתוכלו לעשת? אם כך, כדאי שתדעו שיש אפשרויות שונות בעניין הזה. אתם לא באמת חייבים לעבור הליך גירושין ברבנות שיהיה אינסופי או שיכלול פגיעות אחד בשני. יש היום אפשרות גם להתגרש בלי שזה יהיה נורא כל כך, כי אתם לא חייבים לפגוע זה בזו. 

החשיבות של ליווי מקצועי בתהליך 

בין אם אתם מתגרשים בהסכמה ובין אם זה הולך להיות הליך מורכב יותר, אתם צריכים ליווי מקצועי. לכן זה הרגע להתחיל לבדוק איזה עורך דין יוכל לעזור לכם. זה נכון שלא מדובר על עניין פשוט, אך אם תפנו אל עורך דין מומחה, הוא יוכל לסייע לכם יותר ממה שאתם חשבים. בכל מה שקשור לתחומים כמו סכסוכים במשפחה וגירושין, יש צורך להכיר את מערכת המשפט. מצד שני, גם צריך להבין שהלקוחות שמגיעים נמצאים בשלב לא פשוט בחייהם. לכן, אם אתם מחפשים לכם היום עורך דין שיתאים לתהליך הזה, ברור שצריך לדעת לגביו כמה שיותר דברים. למשל, האם הוא אדם אדיב וסבלני? האם הוא מבין את המורכבות ואת הרגישות של המצב שבו אתם נתונים היום? סכסוכים במשפחה וגירושין אלה הם סוג של משברים בחיים. לכן, מעבר לעובדה שעורך הדין שלכם חייב להיות מוכשר ומקצועי, רצוי שהוא גם יהיה בנאדם שמבין את הלקוח שלו. 

תוך כמה זמן אפשר להתרגש ולצאת לדרך חדשה? 

רוב האנשים שבוחרים להתגרש ולצאת לדרך חדשה רוצים לעשות זאת כמה שיותר מהר. ובאמת, אין שום סיבה להיכנס לאינספור ויכוחים או דיונים בבתי המשפט, מה גם שזה יעלה לכם הון עתק. לכן כדאי שתדעו: השאלה כמה מהר תפרקו את החבילה ותצאו לדרך חדשה תלוי בעיקר בכם. אומנם לעורך הדין יש תפקיד בעניין והרבה פעמים הוא יוכל לקצר עבורכם את התהליך, אך בסופו של דבר, גם הגישה שלכם חשובה. לכן כדאי להבין את הדברים לעומק ולהתחיל את תהליך הגירושין תוך הבנה שאתם נפרדים, אך רוצים לעשות זאת בצורה מכובדת עד כמה שאפשר. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות חיוניות על סדנת כתיבה בתל אביב
תל אביב, על התרבות התוססת וההיסטוריה הדינמית שלה, מציעה מסגרת ייחודית לסדנאות כתיבה. סדנאות אלו אינן...
קרא עוד »
ינו 24, 2024
עורך דין חדלות פרעון
בעזרת עורך דין תוכלו להיפטר מחובותיכם ולחיות ברווחה כלכלית. עו"ד חדלות פרעון יעזור לך בחייך...
קרא עוד »
ינו 07, 2023
רשלנות רפואית תסמונת דאון
רשלנות רפואית תסמונת דאון היא מונח המתייחס לטעויות רפואיות המתרחשות כאשר רופאים מתרשלים או מתרשלים...
קרא עוד »
דצמ 19, 2022