טופס 283 – למה הוא משמש?

עובד עצמאי, כידוע, צריך לדאוג לעצמו שיהיה מוגן מפני כל מקרה שעלול לפגוע ביכולת שלו לעבוד בצורה סדירה. בזמן ששכירים מוגנים דרך מקום העבודה בו הם מועסקים, בין אם זה במקרים של תאונות עבודה ובין אם זה במקרים אחרים, הרי שעצמאים צריכים לדאוג לעצמם בשביל ליהנות מהגנה שכזו. 

בין היתר, כמתחייב במדינת ישראל עליהם לשלם ביטוח לאומי באופן סדיר מדי חודש. כך אם חס וחלילה קורה משהו, אז הם יכולים לקבל את כל מה שמוסד זה מבטיח להם. בין היתר, במקרים של תאונות עבודה או תאונות אחרות שקשורות לתחום העיסוק. 

על מנת שהוא יוכלו לקבל טיפול רפואי ראשוני ומעבר לכך, עליהם להגיש מסמך, טופס 283, אשר נועד לגברים ולנשים כאחד, אפשר להוריד אותו תחת אתר ביטוח לאומי, ואחרי שממלאים יש להציג אותו במלואו בפני קופת חולים בה אנחנו חברים. כך הוא יוכל לקבל טיפול מבלי שיצטרך לממן דבר אלא ביטוח לאומי. הטופס נועד לספק את כל המידע אודות הזכויות המגיעות לכל עצמאי אשר נזקק לטיפול רפואי במקרה של תאונת עבודה. 

איך ממלאים את הטופס בצורה נכונה?

בשביל למלא טופס 283 בצורה נכונה, יש לבדוק בצורה מדויקת מה המסך כולל, מה הם הפרטים שצריך לציין בו ולאחר מכן יש למלא אותו ולהעבירו אל קופת החולים. כך אפשר יהיה לקבל את כל הזכויות המגיעות על פי חוק. 

צריך לזכור, כל עצמאי משלם ביטוח לאומי באופן סדיר מדי חודש, לכן מגיעות לו זכויות, אף על פי שאיננו עובד שכיר. החוק בהחלט קובע שגם לעצמאים מגיעים זכויות אפילו שבמקרים מסוימים הם מאוד שונים מאלו המגיעים לעובדים שכירים בחברות שונות. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כלא צבאי – אם נשפטתם לכלא צבאי אלו הדברים שאתם חייבים לדעת
עריקות מהצבא נחשבת כידוע כעבירה פלילית. על פי החוק הצבאי, מי שנעדר מהשירות הצבאי לתקופה העולה על 21...
קרא עוד »
נוב 16, 2018
הסכם ממון על ירושה עתידית, איך זה עובד
כדאי מאוד לבני זוג שעומדים לפני נישואין לערוך בניהם הסכם ממון באנגלית. למרות שקיים חוק שיכול להסדיר...
קרא עוד »
יול 06, 2019
מהי הדרך לקבלת אזרחות?
מדינת ישראל מאפשרת קבלת אזרחות ישראלית על ידי מגוון רחב של סיבות, אך סיבות החייבות להיות מוכחות בחוק....
קרא עוד »
מאי 09, 2020