עורך דין לפשיטת רגל – קווים לדמותו

פשיטת רגל הוא תהליך מורכב וקשה שנועד לחלץ אנשים חייבים ממצב נתון בו הם מצויים. לרוב החייב עצמו יהיה מעוניין בתהליך זה על מנת להפחית מעליו את עול הנושים שמופנה כלפיו בעוצמה אדירה. במצב כזה הוא צריך לצידו עורך דין פשיטת רגל שהוא מקצועי ומנוסה בנושא. מיהו עורך דין זה? הנה קווים לדמותו.

קווים לדמותו של עורך דין לפשיטת רגל

  • עורך דין מוסמך שמפנה את תחום הפעילות שלו להגשת שירותים מקצועיים לאנשים במצבים של פשיטת רגל. עורך דין כזה מכיר מטבע הדברים את החוק ואת כל הכללים, והוא מסוגל לנווט את התהליך באופן מתאים לפי האינטרסים של החייב. המטרה היא להקל מעליו את חומרת המצב בו הוא נתון, ולעזור לו ככל האפשר לצלוח את תקופת המשבר הכלכלי באופן המאפשר ביותר.
  • עורך דין לפשיטת רגל חייב להבין את הקושי בו נתון החייב, ולצאת לקראתו במתן סיוע ועזרה על מנת להקל מעליו את הקושי החמור הזה, ובמידת האפשר אף להשיג עבור החייב גמלה לחדלי פרעון לה הוא זכאי. ההבנה והרגישות הם חלק מכל העניין והם מסייעים ביותר לתהליך כולו.
  • יש לבדוק לגבי מידת ההצלחה של עורך הדין במקרים אחרים ודומים של פשיטת רגל. סיפורים של הצלחה מספרים לנו על היכולות של עורך הדין ועל מידת הכדאיות שלנו לפנות אליו לקבלת מענה וליווי לאורך התהליך.
  • הכרת החוק והידע המעשי מאפשר לעורך הדין בנושא פשיטת רגל לספק ללקוחות מענה מקצועי ומותאם היטב לנסיבות. באופן זה הוא לרוב אכן יצליח להוביל מהלך מתאים שיציל את המצב של החייב ויעזור לו לעמוד בהחזרים האפשריים עבורו לפי רמת ההכנסות שלו, זאת תוך הפחתת לחץ הנושים שעלול להוציא אדם משלוותו ולהפריע לו להשתכר ולהחזיר את מה שהוא כן יכול.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך