הסכם ממון על נכס

הסכמי ממון ידועים גם כהסכמי טרום נישואין או הסכמי חיים משותפים. הם חלק חשוב בתכנון עיזבון והם מספקים הגנה גם לילדים. הם נדרשים בסיטואציות שונות. כך למשל כאשר בני הזוג מגיעים משני מעמדות סוציאליים שונים. במצב כזה לאחד יש נכסים ולשני אין כאלו. מצב אחר  הוא בפרק ב כאשר כל אחד מגיע עם דירה וקיימים גם מקרים אחרים. יש חשיבות לכלול בהסכם את הנכסים הקיימים ולהתייחס אליהם בסיטואציות שונות הקורות בחיי  בני הזוג. התנאים בהסכם נידונים תחילה בין בני הזוג, ולאחר מכן, יש לנסח אותם בשפה משפטית באמצעות עורך דין.

צרו קשר עם עורך דין הסכם ממון >>>

איזה רישומים נדרשים

הסכם ממון על דירה יכלול את הכתובות של הנכסים הנמצאים בבעלות הצדדים, מספר חלקה והדרך בה הדירה רשומה בטאבו. אם לצד הדירה יש שטח נוסף צמוד גם הוא צריך להיות מצויין. יש לכתוב  בהסכם מה עושים בעת פרידה.  האם הנכס יימכר ויתחלק  בשיעור כלשהו? האם רוצים לחלק חלק מערכו לילדים? בנוסף, ניתן להוסיף תנאים שאינם קשורים לערך הנכס עצמו. למשל – מתן אפשרות לבן הזוג להתגורר בדירה בתנאים וסיטואציות שונות. כמובן, שניתן להוסיף נוספים מקובלים או כאלו המתאימים לצרכי שני הצדדים.

יתרונות

לסיכום, הסכם ממון על נכס מאפשר לקבוע כיצד יחולקו הנכסים  במקרה של פרידה, עשוי למנוע מחלוקות כולל משפטיות והתדיינויות שלא לצורך. פרידה היא קשה ויצרית וממילא  חווים במהלכה בני הזוג קשיים נפשיים . ההסכם יכול, לפחות להקל, מבחינה טכנית ולמנוע תהליך ארוך ומכוער. עצם קיומו מעניק שקט נפשי ולכן, חשיבותו. מומלץ לקבל ייעוץ מעורך דין מנוסה ואף לערוך באמצעותו את ההסכם.  הסכם ממון על דירה שיהיה חד משמעי לא יהיה ניתן לערעור בקלות בבית המשפט.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

פארק בבלי – קבלן בניין

קבלן בניין הוא אדם שאחראי על הקמת מבנים. הוא/היא אחראי על כל עבודות התחזוקה ועובד על בסיס יומי. הוא/היא פועלים באתר כדי להבטיח שהכל יעבור

קרא עוד»

עורך דין תביעת סיעוד

עורכי דין לתביעות סיעוד הם אנשי המקצוע שדואגים להיבטים המשפטיים של טיפול רפואי. הם עוזרים לחולים לקבל את הפיצויים והזכויות שמגיעות להם, כאשר חברות הביטוח

קרא עוד»