איתור חייבים

איתור חייבים הוא משימה שלעיתים נראית קשה ומסובכת ורבים מתייאשים כבר בתחילתו של הליך. במאמר זה, נסקור עבורכם כמה מהדרכים הטובות ביותר לאתר חייבים ונמליץ לכם על דרך מקורית שבה תוכלו למצוא את החייב שלכם במהירות.

 

איתור חייבים

כשאתם משאילים למישהו כסף, תמיד יש סיכוי שתאבדו את הקשר איתו והוא לא יצליח (או לא ירצה) להחזיר לכם אותו. אם החוב נוצר כתוצאה מעסקה של עסק קטן, ייתכן שתרצו לשכור סוכנות לגביית חובות כדי לאתר את האדם החייב.

לגבי חובות אישיים, יתכן שתדרשו למעט מאמץ בכדי למצוא את האדם החייב. ברגע שתהיה לכם כתובת חוקית עבור החייב, אתם תוכלו לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות ואז לאכוף פסיקה להשבת הכסף שלכם באמצעות בתי המשפט.

 

שמרו על המידע אודות החייב

כל המסמכים שברשותכם עם המידע אודות החייב, עשויים בבוא העת לעזור לכם למצוא אותו. תיעוד המקרים, נותן לכם הוכחה לחוב, כך שתוכלו לבצע פעולות גבייה נוספות.

באופן כללי, כל מידע שיהיה לכם אודות חוב כזה או אחר, יכול לשמש אתכם בבית המשפט במידה ותרצו להוכיח זאת ולקבל פסיקה המחייבת את החזרת הכסף אליכם.

 

פניה למעסיק החייב

אם אתם יודעים איפה האדם עובד, זו עשויה להיות הדרך הקלה ביותר לאתר אותו. אמנם המעסיק שלו לא יועל למסור לכם מידע אישי אודותיו, אך לפחות הוא כן יוכל לומר לכם אם האדם עדיין עובד במקום.

כשאתם מתקשרים למעסיק החייב, אל תגידו לו שאתם מנסים לגבות חוב. לא זו בלבד שהיא פוגעת בפרטיותו של האדם, אלא שהיא אינה חוקית במקומות רבים בעולם. נסו דרכים יצירתיות יותר, כדי להבין האם האדם עובד שם.

 

לחצו כאן למידע נוסף על שליחות משפטית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאונת פגע וברח, מה זה אומר?
תאונת פגע וברח הן בעיה רצינית בכבישים שלנו. הם מתרחשים כאשר נהג עוזב את זירת התאונה מבלי לספק את פרטי...
קרא עוד »
אפר 05, 2023
היתרונות בשירותי סיעוד פרטי
שירותי סיעוד פרטי, אלה היתרונות שכדאי להכיר.  תנאים טובים, טיפול טוב יותר  שירותי סיעוד פרטיים...
קרא עוד »
אוג 15, 2022
תביעות משפטיות בנושא תאונות דרכים
תביעות משפטיות בגין נזקי גוף מספרן של תאונות הדרכים בישראל עולה משנה לשנה ולצערנו רבות מהן מסתיימות...
קרא עוד »
ספט 13, 2020