עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין הוא מי שצריך להתמודד עם הרבה מאוד תיקים. בדרך כלל הם נמצאים במצב שבו הם צריכים לתת ייעוץ משפטי. חשוב שהם יוכלו לכתוב כמו הלקוחות שלהם ושהם יוכלו לעשות זאת בזמן קצר.

מיהו עורך דין דיני הנזיקין, וכיצד הוא יכול לעזור לך?

דיני הנזיקין משרתים שתי מטרות, שתיהן חשובות מאוד בחברה שלנו כיום. ראשית, דיני הנזיקין מסייעים להגדיר את האחריות שיש לנו זה כלפי זה ואת הדרכים שבהן נוכל לחייב אחרים באחריות אם הם לא יעמדו בהתחייבויות אלו. שנית, דיני הנזיקין מסייעים גם להגן עלינו מפני ניצול על ידי אחרים שעלולים לנסות להשתמש במערכת המשפט נגדנו כדי להועיל לעצמם.

מה זה דיני נזיקין?

דיני נזיקין הם תחום המשפט העוסק בעוולות אזרחיות, קראו בהרחבה באתר של אריק שליו ושות'. בדיני נזיקין מישהו יכול להגיש נגדך תביעה אם הוא מרגיש שהאינטרסים שלו נפגעו. לדוגמה, נניח שפגעת במכונית של מישהו במגרש חניה וגרמת נזק בשווי 1000 ש״ח . האדם רשאי להגיש נגדך תביעה בגין נזקים ולבקש פיצוי לכיסוי עלות התיקון או ההחלפה. אם הם יזכו בתביעה, הם עשויים לזכות בפיצוי כספי על מנת לפצות אותם על הנזק שנגרם ממעשיך. כדוגמה, השופט יכול להחליט שאתה צריך לשלם לצד השני 500 ש״ח כפיצוי על הנזק.

מטרת דיני הנזיקין

לרוב נעשה שימוש בדיני נזיקין כאשר מישהו נפגע מרשלנות של אדם או ארגון אחר. ניתן להגדיר רשלנות כאי דאגה למנוע פגיעה באחרים שאדם סביר היה לוקח בהתחשב בידע ובכישוריו. מטרת דיני הנזיקין היא לפצות את הנפגע על הפסדיו, לרבות חשבונות רפואיים וכאב וסבל. על מנת שתביעת נזיקין תצליח, על הנתבעת לחייב חובת זהירות כלפי התובעת והנתבעת הפרה חובת זהירות זו.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

עורך דין מסחר – מה הוא מציע לכם?

עורכי דין מסחריים הם עורכי דין המטפלים בהיבטים המשפטיים והמשפטיים של עסקאות מסחריות. לעתים קרובות הם נקראים לייעץ ללקוחותיהם בנושאים כמו ממשל תאגידי, חוזים, זכויות

קרא עוד»

בודק שכר – כל מה שחשוב לדעת

בדיקת שכר היא מקצוע הכרוך בבדיקת נכונות נתוני השכר. מאמר זה מספק תובנות כיצד אתה יכול להפוך למומחה בתחום זה ולהרוויח שכר מחיה עם המיומנויות

קרא עוד»