עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין הוא מי שצריך להתמודד עם הרבה מאוד תיקים. בדרך כלל הם נמצאים במצב שבו הם צריכים לתת ייעוץ משפטי. חשוב שהם יוכלו לכתוב כמו הלקוחות שלהם ושהם יוכלו לעשות זאת בזמן קצר.

מיהו עורך דין דיני הנזיקין, וכיצד הוא יכול לעזור לך?

דיני הנזיקין משרתים שתי מטרות, שתיהן חשובות מאוד בחברה שלנו כיום. ראשית, דיני הנזיקין מסייעים להגדיר את האחריות שיש לנו זה כלפי זה ואת הדרכים שבהן נוכל לחייב אחרים באחריות אם הם לא יעמדו בהתחייבויות אלו. שנית, דיני הנזיקין מסייעים גם להגן עלינו מפני ניצול על ידי אחרים שעלולים לנסות להשתמש במערכת המשפט נגדנו כדי להועיל לעצמם.

מה זה דיני נזיקין?

דיני נזיקין הם תחום המשפט העוסק בעוולות אזרחיות, קראו בהרחבה באתר של אריק שליו ושות'. בדיני נזיקין מישהו יכול להגיש נגדך תביעה אם הוא מרגיש שהאינטרסים שלו נפגעו. לדוגמה, נניח שפגעת במכונית של מישהו במגרש חניה וגרמת נזק בשווי 1000 ש״ח . האדם רשאי להגיש נגדך תביעה בגין נזקים ולבקש פיצוי לכיסוי עלות התיקון או ההחלפה. אם הם יזכו בתביעה, הם עשויים לזכות בפיצוי כספי על מנת לפצות אותם על הנזק שנגרם ממעשיך. כדוגמה, השופט יכול להחליט שאתה צריך לשלם לצד השני 500 ש״ח כפיצוי על הנזק.

מטרת דיני הנזיקין

לרוב נעשה שימוש בדיני נזיקין כאשר מישהו נפגע מרשלנות של אדם או ארגון אחר. ניתן להגדיר רשלנות כאי דאגה למנוע פגיעה באחרים שאדם סביר היה לוקח בהתחשב בידע ובכישוריו. מטרת דיני הנזיקין היא לפצות את הנפגע על הפסדיו, לרבות חשבונות רפואיים וכאב וסבל. על מנת שתביעת נזיקין תצליח, על הנתבעת לחייב חובת זהירות כלפי התובעת והנתבעת הפרה חובת זהירות זו.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתר בניה לבריכה – מי צריך לאשר את הבריכה?
לא פעם אנשים מצליחים להגשים את החלומות שלהם ולבנות לעצמם וילה מהממת כמו שכולם חולמים עליה. אין ספק, כי...
קרא עוד »
דצמ 24, 2021
כלא צבאי – אם נשפטתם לכלא צבאי אלו הדברים שאתם חייבים לדעת
עריקות מהצבא נחשבת כידוע כעבירה פלילית. על פי החוק הצבאי, מי שנעדר מהשירות הצבאי לתקופה העולה על 21...
קרא עוד »
נוב 16, 2018
תמלול משפטי – חשוב שהוא יהיה מדויק
אם אתם מתכוונים להגיש תמלול משפטי, ישנה חשיבות רבה לרמת הדיוק שלו ולדרך שבה הוא נכתב. כך שבמידה ואתם...
קרא עוד »
אוק 03, 2021