עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין הוא מי שצריך להתמודד עם הרבה מאוד תיקים. בדרך כלל הם נמצאים במצב שבו הם צריכים לתת ייעוץ משפטי. חשוב שהם יוכלו לכתוב כמו הלקוחות שלהם ושהם יוכלו לעשות זאת בזמן קצר.

מיהו עורך דין דיני הנזיקין, וכיצד הוא יכול לעזור לך?

דיני הנזיקין משרתים שתי מטרות, שתיהן חשובות מאוד בחברה שלנו כיום. ראשית, דיני הנזיקין מסייעים להגדיר את האחריות שיש לנו זה כלפי זה ואת הדרכים שבהן נוכל לחייב אחרים באחריות אם הם לא יעמדו בהתחייבויות אלו. שנית, דיני הנזיקין מסייעים גם להגן עלינו מפני ניצול על ידי אחרים שעלולים לנסות להשתמש במערכת המשפט נגדנו כדי להועיל לעצמם.

מה זה דיני נזיקין?

דיני נזיקין הם תחום המשפט העוסק בעוולות אזרחיות, קראו בהרחבה באתר של אריק שליו ושות'. בדיני נזיקין מישהו יכול להגיש נגדך תביעה אם הוא מרגיש שהאינטרסים שלו נפגעו. לדוגמה, נניח שפגעת במכונית של מישהו במגרש חניה וגרמת נזק בשווי 1000 ש״ח . האדם רשאי להגיש נגדך תביעה בגין נזקים ולבקש פיצוי לכיסוי עלות התיקון או ההחלפה. אם הם יזכו בתביעה, הם עשויים לזכות בפיצוי כספי על מנת לפצות אותם על הנזק שנגרם ממעשיך. כדוגמה, השופט יכול להחליט שאתה צריך לשלם לצד השני 500 ש״ח כפיצוי על הנזק.

מטרת דיני הנזיקין

לרוב נעשה שימוש בדיני נזיקין כאשר מישהו נפגע מרשלנות של אדם או ארגון אחר. ניתן להגדיר רשלנות כאי דאגה למנוע פגיעה באחרים שאדם סביר היה לוקח בהתחשב בידע ובכישוריו. מטרת דיני הנזיקין היא לפצות את הנפגע על הפסדיו, לרבות חשבונות רפואיים וכאב וסבל. על מנת שתביעת נזיקין תצליח, על הנתבעת לחייב חובת זהירות כלפי התובעת והנתבעת הפרה חובת זהירות זו.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מי זכאי לדרכון פולני? יצאנו לבדוק
בנוף ההולך ומתפתח של אזרחות עולמית, הפיתוי של רכישת דרכון פולני תפס תאוצה משמעותית. כמומחה ותיק...
קרא עוד »
ספט 20, 2023
מה זה הפקעת קרקע?
מצב שבו המדינה משתלטת על קרקע של אזרח פרטי נקרא הפקעת קרקע. במצב כזה המדינה מפצה את האזרח. מדובר פה על...
קרא עוד »
מרץ 09, 2021
תאונות עבודה: למי כדאי לפנות מיד לאחר מכן?
במידה ואתם עוברים תאונת עבודה, חשוב לדעת למי לפנות. הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לוודא שהמעסיק שלך...
קרא עוד »
נוב 17, 2022