עורך דין לדרכון פורטוגלי

כיום אנשים מבקשים לקבל אזרחות זרה, וממש כפי שרבים מבררים מהם הסיכויים לקבל דרכון אמריקאי, כך גם רבים מבקשים לבחון מהם הסיכויים לקבל דרכון פורטוגלי, וזאת כי למרות ששתי האופציות שונות, שתיהן מהוות עוגן וביטחון, שתיהן מגדילות את אפשרויות התעסוקה, שתיהן פותחות שלל דלתות ושתיהן עשויות להיות מאוד רצויות, ואם לא עבורנו אז עבור ילדינו.

קלף מנצח

הרבה פעמים הלא נודע מלחיץ, ועל כן אנשים מבקשים להגדיל את מנעד האפשרויות, ואם לא עבור היום אז עבור מחר. מכאן שאם יש סיכוי, ולו קטנטן, שניתן להוציא דרכון פורטוגלי, הרי שרבים מגלים בכך עניין, ובנקודה זו מהר מאוד מבינים שרצויה עזרה מקצועית, אחרת נשארים לעמוד במקום בזמן שהדלת נסגרת, ופה רצוי לדעת שאוקטובר 2019 הנו התאריך האחרון להשגת הדרכון. כמו כן, הליך הוצאת דרכון פורטוגלי (פורטוגזי) כרוך בלא מעט בדיקות, נבירה בהיסטוריה המשפחתית, הגשת מסמכים, היכרות מעמיקה עם נדבכי החוק וכדומה, ועל כן עורך דין ייעודי עשוי להוות קלף מנצח.

עץ משפחתי

על מנת להוציא דרכון פורטוגלי, בין היתר צריך להציג עץ משפחתי שכולל כמה דורות אחורה, לצד תיאור מפורט אודות כל אחד ואחת, כולל תאריך נישואין, תאריך לידה, מקום לידה וכדומה. אם לא עומדים במשימה, מחויבים לנמק מהי הסיבה, אחרת הבקשה תידחה. פה ראוי לציין שגם אם יודעים להסביר שהחומר הרצוי אינו ניתן לאיתור, הרי שראוי להשאיר את מלאכת הנימוק לעו"ד שמתמחה בהליכים, וזאת כי כמו במקרים רבים אחרים, כך גם במקרה זה ישנה חשיבות רבה לאופי הניסוח, ולו בהתאם לעגה המשפטית.

חשיבות ליווי מקצועי

חשוב להבהיר שאין זה מספיק לערוך עץ משפחתי מפורט, אלא קיימים נדבכים נוספים שמצריכים טיפול משפטי, וזאת כי רק מי שעוסק בתחום באופן יומיומי יידע לטפל במשימה באופן מקיף. מבקשים דוגמה? ובכן מי ששהה במדינה זרה במשך כשלושה חודשים ברצף יידרש להציג תעודת יושר ואף יש לדעת כיצד להוכיח שהעבר הפלילי בארץ נקי. כמו כן, צריך להיות בקשר עם הקהילה היהודית, ולו בכדי להוכיח לה שאכן מדובר בצאצא ישיר של יהודי פורטוגל. משימות מעין אלו עשויות להיתפש ע"י האדם הממוצע כקשות לביצוע, עובדה ששוב מובילה להבנה עד כמה הכרחי לערב איש מקצוע ייעודי.

אוקטובר 2019

בעבר עורכי דין היו מבצעים ללא עלות את בדיקת הזכאות, אך כיום לאחר שהדרישות הוחמרו, יש לשלם על כך לעו"ד, ופה נמצא שאנשים רבים מבקשים לחסוך בעלויות, כי גם אם פועלים באופן עצמאי, עדיין נדרשים להוציא כמה אלפי שקלים (בערך 4,000 ש"ח). עם זאת, גם אם יש לכם זמן רב ואתם יודעים לאן לפנות ובמי להיעזר עבור השלמת המטלות, עדיין ראוי לקחת בחשבון שאוקטובר 2019 קרוב מאי פעם, ועל כן אם התעוררתם רק עתה, מוטב לקבל את סך העזרה האפשרית ולשלם עבורה – מוטב לפנות אל עו"ד שבקיא בתחום!

פנייה מושכלת לעו"ד ייעודי

אם נסכם, נציין שעו"ד שמתעסק בהשגת דרכון פורטוגלי מהווה דמות מפתח בדרך לחבירה לאיחוד האירופאי, ועל כן אם מחליטים לבחון את האופציה, מוטב לפעול בהקדם וכראוי, וכאשר אנו אומרים "כראוי", אנו מתכוונים שיש לפנות אל עו"ד בעל רזומה חיובי – לעו"ד שייצג בהצלחה עשרות לקוחות אחרים. כיצד ניתן לבדוק זאת? פשוט מקדישים זמן ובוחנים ברשת רזומה, מגיעים לשיחת ייעוץ בלתי מחייבת וכמובן מבקשים לדבר עם לקוחות קודמים. בהצלחה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מס רכישה תושב חוץ – מה צריך לדעת?
כל אדם המעוניין ברכישת דירה בארץ ישראל מחויב בתשלום מס רכישה על רכישת הדירה. מס זה נחתך מסכום הרכישה...
קרא עוד »
ספט 01, 2020
מהי הדרך הנכונה לשתף את הילדים בהחלטה להתגרש?
גירושים ופירוק של משפחה הם מצבים קשים וכואבים, מה גם שהילדים מוצאים עצמם מעורבים במצב הקשה שנוצר...
קרא עוד »
אוק 06, 2021
השפעה בלתי הוגנת בכתיבת צוואה
כתיבת צוואה היא תהליך מורכב ודורש הרבה זמן ומאמץ. חשוב לדעת את ההשלכות המשפטיות של החלטותיך בעת כתיבת...
קרא עוד »
אוק 11, 2022