מדוע בית הדין הפלילי בהאג נגד מדינת ישראל

הסיבה המשמעותית ביותר שמובילה לכך שבית הדין הפלילי בהאג נוטה לקבל החלטות אנטי ישראליות טמונה בכך שישנן נציגויות של מדינות עוינות של ישראל. ההשפעה של המדינות המוסלמיות והערביות על בית הדין הבינלאומי מובילה לכך שלעתים קרובות הוא מקבל החלטות לא מאוזנות וכאלה שלא מייצגות נאמנה את המצב בשטח.

למרות כל הנטייה החד צדדית של בית הדין הפלילי בהאג כלפי ישראל, אין הדבר אומר שמדינת ישראל אמרה נואש, שכן היא ממשיכה להילחם ולעשות את הטוב ביותר שלה על מנת להבטיח שהיא תוכל לייצג את העמדות שלה בצורה ראויה.

השפעה של מדינות עוינות על בית הדין

עצם היכולת של מדינות שעוינות את מדינת ישראל  להשפיע על ההחלטות שמתקבלות בבית הדין בהאג רק ממחישה עד כמה צריך לקחת את ההחלטות של בית הדין בערבון מוגבל. אם קרה שהתקבלה החלטה שהנה חד משמעית נגד מדינת ישראל והפעולות שלה, צריך לעשות חושבים ולהבין מהו הרקע להחלטה הזו.

אם אתם מתעניינים לגבי הדרך שבה בית הדין הבינלאומי מתנהל במישורים השונים, אז יהיה כדאי לכם לדעת שאתם תמיד יכולים להרחיב אופקים אם תבחרו לקרוא על החלטות שונות שהתקבלו בבית הדין ולהבין מהם השיקולים השונים שבאו בחשבון בעת קבלת ההחלטה. זה יעזור לכם להבין טוב יותר את דרך הפעולה שלהם.

> קראו גם על אלימות במשפחה

שופטים שמוטים כנגד האינטרסים של ישראל

השאלה הגדולה שצריכה להעסיק אותנו היא עד כמה ההחלטות של בית הדין הפלילי בהאג משפיעות על ההתנהלות של מדינת ישראל. התשובה לכך היא שבדרך כלל אין לאותן החלטות השפעה בפועל על המתרחש במדינה, ולפיכך לא צריך להעניק להן חשיבות גדולה יתר על המידה.

באותה מידה שמדינת ישראל עושה רבות בכדי לייצג את האינטרסים שלה בפני בית המשפט, כך גם אתם יכולים לצאת במצב טוב יותר בכל פעם שאתם נאלצים להתייצב בבית המשפט ולהציג את העמדה שלכם. פניה אל עורך דין פלילי שמתמחה בתחום שבו התיק שלכם עוסק, זה הדבר הנכון והטוב ביותר שתוכלו לעשות בכדי לצאת מהבוץ.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

קבלת אזרחות

מהי הדרך לקבלת אזרחות?

מדינת ישראל מאפשרת קבלת אזרחות ישראלית על ידי מגוון רחב של סיבות, אך סיבות החייבות להיות מוכחות בחוק. כל סיבה כשלעצמה מוצדקת והנימוקים הם שלה

קרא עוד»