אחריות השוכר בתיקוני דירה מושכרת

אתם עומדים לשכור דירה בפעם הראשונה בחייכם ורוצים להבטיח שאתם לא עושים טעות? רוצים להבין מה בדיוק האחריות שלכם בכל העניין? כדאי שתדעו: יש לא מעט דברים שיהיו מוגדרים תחת האחריות שלכם לתקן בדירה השכורה. מחפשים מידע בנושא? עיינו במאמר שלפניכם ותוכלו להבין מה מותר ומה אסור למשכיר שלכם לדרוש.

> אודות עו"ד שיוכל לסייע

מי באמת צריך לצבוע את הדירה? 

כאשר מדברים על שאלה כמו מה באחריות השוכר לתקן בדירה מושכרת, אנחנו רואים שתמיד עולה הנושא של צביעת הדירה. מי באמת אחראי לכך? ניתן לראות שבנקודה הספציפית הזאת הרבה פעמים נהוג להעביר את האחריות לשוכר עצמו. לכן, במידה והשוכר יבקש מכם לצבוע את הדירה לפני שאתם עוזבים אותה, דעו שזה בהחלט מקובל. 

תיקונים שנגרמים בגלל שימוש סביר 

עוד נקודה שעולה פעמים רבות כשמדברים על תיקונים שונים בדירה, אלה כל התיקונים שנגרמים בגדר שימוש סביר. במקרה הזה האחראי הוא דווקא לא השוכר, אלא המשכיר, אם כי יש לציין שכל מקרה נבדק לגופו. משמעות הדברים היא שאם, למשל, המזגן התקלקל כי הוא ישן וקיים בדירה כבר עשרות שנים, לרוב השוכר יתקן אותו. מצד שני, אם מדובר על מזגן חדש שמשהו בו פתאום נהרס בגלל שימוש לקוי, הרי שהשוכר יצטרך לשלם על התיקון. 

עם מי אפשר להתייעץ? 

קרה לכם משהו לא נעים עם בעל הבית? הוא דורש מכם לשלם על תיקון שאתם לא בטוחים שנמצא תחת האחריות שלכם? כדאי שתדעו: אתם יכולים לפנות לעורכי דין מתאימים בתחום של דיני שכירות. יש הים לא מעט מומחים שיוכלו לעזור לכם להבין מה באחריות השוכר לתקן בדירה מושכרת ומה באחריות המשכיר. לכן, אם תוכלו להיעזר באנשי המקצוע הכי טובים שיש, למה לחשוב פעמיים? פנו לעו"ד שזו המומחיות שלו ותוכלו להבין מה אומר החוק במקרה הספציפי שלכם. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איך קובעים תור לדרכון אמריקאי?

הנפקת דרכון אמריקאי, זה לא התהליך הכי פשוט שעברתם, אז התכוננו להרבה בירוקרטיה. אם אתם רוצים לעבור את התהליך כולו מהר ככל האפשר, ביעילות ובזריזות,

קרא עוד»