מתי צריך עורך דין פלילי?

הדין במדינת ישראל מתחלק לשניים, כמו בלא מעט מדינות אחרות בעולם. דין אזרחי ודין פלילי. הדין האזרחי מתייחס לתביעות שבין אדם לאדם, אדם לחברה או חברה לחברה. בדרך כלל מדובר על תביעות נזיקין, רשלנות, חוזים וכדומה. 

הדין הפלילי מתייחס למקרים בהם המדינה תובעת אזרחים, חברות, גופים, רשויות על פי החוק הפלילי. זה יכול להיות קשור למקרי רצח ואלימות, אונס ועבירות מין, עבירות צווארון לבן, עבירות רכוש, סמים ועוד. ההבדלים בין הדין הפלילי לאזרחי, מתמקדים בכך שבדין הפלילי רק המדינה יכולה לתבוע ולא כל אחד, וכן העונשים יכולים לכלול גם מאסרים בפועל. 

כעת עולה שאלה, מתי צריך עורך דין פלילי. כפי שניתן להבין, כל ארח שנתבע על ידי המדינה בגין עבירה על פי הדין הפלילי יצטרך להשתמש בשירותיו של עורך דין כמו גיורא מלול למשל. רצוי מאוד לשכור את שירותיו כבר בשלב הראשון, כלומר בשלב בו המשטרה מחליטה לחקור את הנושא ובוודאי אם המשטרה מחליטה לעצור את החשוד. 

כיצד אפשר להשתמש בשירותיו של עורך דין פלילי

בעיקרון, שירותיו של עורך דין פלילי כמו קויפמן מלול אומנם מתחילים בדרך כלל בשלב בו המשטרה מחליטה להפוך אדם לחשוד (יש מקרים בהם אנשים ירצו לשכור את שירותיו עוד קודם בשביל להתייעץ איתו ולוודא שהם לא עוברים על החוק), אך פעולותיו למען הלקוח שלו יהיו הרבה יותר מגוונות.

למשל, הוא יקפיד על כך שהמשטרה לא רק שתבצע את עבודתה אלא תעשה זאת על פי חוק ובמידה ולא, הוא ידאג לפנות לבית המשפט בשביל לערער על כך. כמו כן, הוא ידאג לזכויות הלקוח שלו, בין אם זה במהלך החקירה, במהלך המשפט ואם יהיה צורך, גם לאחר מכן, אם חס וחלילה הלקוח נכנס לכלא. 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תביעות סיעוד

תביעות סיעוד

מהי תביעת סיעוד, מדוע היא נדרשת לא פעם כשאתם מתנהלים מול חברת הביטוח הסיעודי וכיצד ניתן להיחלץ מחוסר הירתמות של החברה לסייע לכם בעת מצוקה

קרא עוד»

כל מה שצריך לדעת על הסכמי עבודה

העסקת עובדים איננה עניין של מה בכך. הסכמי עבודה רלוונטיים הן לעסקים קטנים שבהם מועסקים עובדים ספורים והן לתאגידים שבהם מועסקים מאות ואפילו אלפי עובדים.

קרא עוד»
ייעוץ משפטי ברשלנות רפואית

ייעוץ משפטי ברשלנות רפואית

אנשים שצריכים לפעול במקרים של רשלנות רפואית צריכים להבין כי קבלת ייעוץ משפטי ברשלנות רפואית עשויה לעזור להם במידה רבה ולאפשר להם להבין טוב יותר

קרא עוד»