מתי צריך עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי

הדין במדינת ישראל מתחלק לשניים, כמו בלא מעט מדינות אחרות בעולם. דין אזרחי ודין פלילי. הדין האזרחי מתייחס לתביעות שבין אדם לאדם, אדם לחברה או חברה לחברה. בדרך כלל מדובר על תביעות נזיקין, רשלנות, חוזים וכדומה. 

הדין הפלילי מתייחס למקרים בהם המדינה תובעת אזרחים, חברות, גופים, רשויות על פי החוק הפלילי. זה יכול להיות קשור למקרי רצח ואלימות, אונס ועבירות מין, עבירות צווארון לבן, עבירות רכוש, סמים ועוד. ההבדלים בין הדין הפלילי לאזרחי, מתמקדים בכך שבדין הפלילי רק המדינה יכולה לתבוע ולא כל אחד, וכן העונשים יכולים לכלול גם מאסרים בפועל. 

כעת עולה שאלה, מתי צריך עורך דין פלילי. כפי שניתן להבין, כל ארח שנתבע על ידי המדינה בגין עבירה על פי הדין הפלילי יצטרך להשתמש בשירותיו של עורך דין כמו גיורא מלול למשל. רצוי מאוד לשכור את שירותיו כבר בשלב הראשון, כלומר בשלב בו המשטרה מחליטה לחקור את הנושא ובוודאי אם המשטרה מחליטה לעצור את החשוד. 

כיצד אפשר להשתמש בשירותיו של עורך דין פלילי

בעיקרון, שירותיו של עורך דין פלילי כמו קויפמן מלול אומנם מתחילים בדרך כלל בשלב בו המשטרה מחליטה להפוך אדם לחשוד (יש מקרים בהם אנשים ירצו לשכור את שירותיו עוד קודם בשביל להתייעץ איתו ולוודא שהם לא עוברים על החוק), אך פעולותיו למען הלקוח שלו יהיו הרבה יותר מגוונות.

למשל, הוא יקפיד על כך שהמשטרה לא רק שתבצע את עבודתה אלא תעשה זאת על פי חוק ובמידה ולא, הוא ידאג לפנות לבית המשפט בשביל לערער על כך. כמו כן, הוא ידאג לזכויות הלקוח שלו, בין אם זה במהלך החקירה, במהלך המשפט ואם יהיה צורך, גם לאחר מכן, אם חס וחלילה הלקוח נכנס לכלא. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל מה שאתם צריכים לדעת על דיני משפחה
העתיד שלכם בסכסוכי גירושין או משמורת, תלוי בתוצאה. נושאים מורכבים אלה דורשים ייצוג על ידי עורך דין...
קרא עוד »
ינו 10, 2023
אישור לקנאביס רפואי
אנשים עם כאב כרוני, עושים שימוש תכוף בתרופות שונות כדי למגר את הכאב ולהשכיח אותו. עוד תרופה שעושה...
קרא עוד »
מאי 27, 2022
על נהיגה בקלות ראש ושלילת רישיון
ברחבי הארץ ניתן למצוא היום לא מעט נהגים שבחרו לנהוג שיכורים או בצורה חסרת אחריות אחרת וכתוצאה מכך...
קרא עוד »
פבר 09, 2021