איך מתחילים תהליך של פשיטת רגל?

פשיטת רגל היא תהליך שבו אדם או חברה יכולים להיפטר מהחוב שלהם. תהליך פשיטת הרגל מתחיל בהגשת בקשה לפשיטת רגל ומסתיים בהפטרת חובות. בחלק זה, נדון בשלבים הכרוכים בהליך פשיטת הרגל, לרבות כיצד להגיש בקשה לפשיטת רגל, מה קורה לאחר הגשת בקשה לפשיטת רגל וכיצד לשנות את התהליך בהתאם למצבך.

תהליך של פשיטת רגל – הסבר על כך

פשיטת רגל היא הליך משפטי המאפשר לחייב לפטר חלק מחובותיו או כולם. הליך פשיטת רגל הוא הליך בפיקוח בית המשפט בו מבקש חייב להפטר חלק מחובותיו או את כולם על ידי פירעונם או על ידי שכנוע בית המשפט שהוא/היא לא יכול לפרוע אותם. המונח "פשיטת רגל" מגיע מהמילה הלטינית "banca rupta", שפירושה ספסל שבור. המונח מתייחס לנוהג הקדום של שבירת ונטישת הספסל כדי להגר עם משפחתו ורכושו.

צרו קשר עם עורך דין הוצאה לפועל ופשיטת רגל >>>

פרטים חשובים בעניין הזה

הליך פשיטת רגל הוא הליך משפטי בו החייב מסוגל להיפטר מחובו על ידי הכרזת פשיטת רגל. השלב הראשון בהליך פשיטת הרגל הוא הגשת בקשה לפשיטת רגל. על המבקש להגיש בקשה לפשיטת רגל למלא ולהגיש את הטפסים המתאימים לבית המשפט. לאחר מכן ימנה בית המשפט "נאמן" אשר יפקח על נכסי החייב ויטפל בכל התשלומים המגיעים על חובותיו.

לאחר מכן, תיכנס לתוקף "שהייה אוטומטית", המונעת מנושים לנסות לגבות תשלומים נוספים מהחייב. משמעות הדבר היא שהנושים אינם יכולים עוד ליזום או להמשיך בתביעות משפטיות, עיקולים, החזקה, פינויים, עיקולים, סגירת שירות או כל פעילות גבייה אחרת. פשיטת רגל היא הליך משפטי בו אדם או חברה מצהירים כי אינם מסוגלים לפרוע את חובותיהם. פשיטת רגל משמשת בדרך כלל כמוצא אחרון עבור אנשים או חברות שאינם יכולים לשלם את חובותיהם. ישנם סוגים שונים של פשיטת רגל, בהתאם לסכום המגיע ולנכסים שבבעלותם. כמו כן, תהליך של פשיטת רגל יכול להיעשות בקלות בעזרת עורך דין מתאים.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

פארק בבלי – קבלן בניין

קבלן בניין הוא אדם שאחראי על הקמת מבנים. הוא/היא אחראי על כל עבודות התחזוקה ועובד על בסיס יומי. הוא/היא פועלים באתר כדי להבטיח שהכל יעבור

קרא עוד»

עורך דין תביעת סיעוד

עורכי דין לתביעות סיעוד הם אנשי המקצוע שדואגים להיבטים המשפטיים של טיפול רפואי. הם עוזרים לחולים לקבל את הפיצויים והזכויות שמגיעות להם, כאשר חברות הביטוח

קרא עוד»