מתי הטרדה הופכת להיות מאיימת?

מתי הטרדה הופכת להיות מאיימת

נושא ההטרדות בימינו צף המון בשיחות היומיומיות. הן במשרדים, בבתי הקפה וגם במוסדות לימודים שונים. כיום יש אפס סובלנות בנושא הטרדות ראו זאת בלינק וניתן לראות זאת בבירור בעיקר ברשתות החברתיות ובעיתונות. לרוב, משפטי השדה שעושות הרשתות החברתיות עושים חסד רב עם הקורבנות ואף מאיצים בגורמים ממשלתיים ומשטרתיים לפעול בנושא.

אך בזמן שהטרדות הפכו למעט מתונות, איך אפשר לדעת מתי הטרדה הופכת למאיימת?

כאמור, קיים הבדל בין הטרדה לבין הטרדה מאיימת ועבור ההטרדה המאיימת אף נוסד חוק. משמעו של חוק מניעת הטרדה מאיימת הוא שאין זו זכותו של אף אדם להטריד ולאיים על אדם אחר. במתן הוכחה על כך שאתם מוטרדים באופן המאיים על שלומכם, יכול בית המשפט להוציא צו מניעת הטרדה מאיימת שעבירה עליו יכולה להוביל למעצר ולמאסר.

דעו כי אל משטרת ישראל אתם יכולים לגשת בכל רגע ולהגיש תלונה על הטרדה אך יהיה עליכם להוכיח כי אתם אכן מוטרדים. גם אז אין זה אומר כי ההטרדה עומדת בסעיפי חוק מניעת ההטרדה המאיימת. הטרדה מאיימת, כשמה כן היא, הטרדה שבאופן מוחלט מאיימת על שלומכם ו/או על רכושכם.

מאחר והקו הוא די דק בין הטרדה להטרדה מאיימת, התייעצות עם עורך דין פליליים שיוכל להסתכל על המקרה שלכם ולעזור לכם בין אם מדובר בהטרדה או בהטרדה מאיימת תהיה הפעולה הנכונה מצידכם בכדי לסיים את כל הסאגה שאתם עוברים. גם אם לא מדובר בהטרדה מאיימת, ישנן פעולות שתוכלו לנקוט בעזרת המשטרה בכדי להוריד מעליכם את המטרידן.

> קראו גם על הסדר מותנה

בנוסף לכל, אם אתם עוברים הטרדה, כל הטרדה, בין אם מאיימת או לא, אל תעברו את זה לבד. אם אתם לא מרגישים שאתם יכולים לשתף את הקרובים אליכם במה שעובר עליכם, שתפו עורך דין, שכן יש להם חיסיון על מה שתספרו לו ובכך תוכלו להבטיח שהשיחה תישאר ביניכם. בעזרת איש מקצוע שעזר לאנשים רבים אחרים שעברו הטרדות בחייהם, אתם יכולים להיות בטוחים שיש דרך יציאה.

לסיכום,

אם מישהו מאיים עליכם, על גופכם או על רכושכם, דעו כי החוק מגן עליכם ויש לכם אל מי לפנות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ארנונה בהייטק – מה חשוב לדעת בנושא
מייסדים ובעלים של חברת הייטק, צריכים לבחון היטב היכן הם ירצו להקים את המשרדים, בית תוכנה של החברה...
קרא עוד »
מרץ 28, 2023
תביעת תאונות עבודה – כל מה שחשוב להכיר
הדבר הראשון והחשוב אותו יש לוודא הוא שאתם אכן מתאימים להגדרה של תאונת עבודה. באם ההגדרה אכן מתאימה...
קרא עוד »
מרץ 31, 2021
איך עורך דין התחדשות עירונית עוזר להתפתחות הנדל"ן?
על מנת לפתח את ענף הנדל"ן לטובת הציבור, נדרשים שיתופי פעולה בין יזמים, קבלנים ומהנדסים. אך לא פחות חשוב...
קרא עוד »
פבר 26, 2021