מס רכישה תושב חוץ – מה צריך לדעת?

כל אדם המעוניין ברכישת דירה בארץ ישראל מחויב בתשלום מס רכישה על רכישת הדירה. מס זה נחתך מסכום הרכישה והוא מחולק לכמה מדרגות תשלום בהתאם לשווי הדירה ולאזרחות הרוכש. כך, לאזרחי ישראל ניתנות מדרגות מס מסוימות ואילו לתושב חוץ ניתנות מדרגות מס שונות.

 

כתושבי חוץ הנה מה שאתם צריכים לדעת על מס הרכישה

מאחר ואתם לא תושבי ישראל, אין לכם הזכאות להטבות השייכות לאזרחי ישראל, לעולים חדשים ולתושבים חוזרים.

 

עם זאת, יש מה לעשות

כיוון שאתם נמצאים מעבר לים ומעוניינים ברכישת נדל"ן פה בארץ, יהיה עליכם למצוא גורם מקשר אמין, שיוכל לבצע את פעולותיכם בשבילכם הישר מפה. אם אינכם בקיאים בעולם הנדל"ן ובטח לא בנדל"ן הישראלי, עורך דין העוסק במקרקעין ורכישת נדל"ן וכמובן במס הרכישה, יהיה פתרון אידאלי בעבור הרכישה אותה אתם רוצים לבצע.

כאשר מס רכישה תושב חוץ הינו קבוע כחוק, עורך דין המתמחה ברכישת נדל"ן בעבור תושבי חוץ יכול לסייע לכם מבפנים, להכיר עבורכם את המערכת ולהוציא את האחוזים הטובים ביותר עבורכם כך שהעסקה תצא משתלמת ואתם תצאו מרוצים.

אם לא די בכך, עורך דין בקיא ומסור יעדכן אתכם בכל פרט, לא יסתיר מכם מידע ויעבור איתכם שלב שלב עד שתהיו בטוחים בנכס בו אתם מעוניינים.  כך לא תעברו את התהליך הארוך והמייגע הזה לבד, גם תבטיחו לעצמכם נכס טוב בתשלום הגון וגם תוכלו לבוא לבקר בארץ מתי שרק תרצו.

לסיכום,

כתושבי חוץ, יתכן ורכישת דירה פה בארץ תהיה מסובכת ולו רק בגלל מס רכישה תושב חוץ ועל כן התייעצות עם עורך דין יכולה לעשות עבורכם, לפחות, חצי מהעבודה אם לא יותר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תביעות סיעוד

תביעות סיעוד

מהי תביעת סיעוד, מדוע היא נדרשת לא פעם כשאתם מתנהלים מול חברת הביטוח הסיעודי וכיצד ניתן להיחלץ מחוסר הירתמות של החברה לסייע לכם בעת מצוקה

קרא עוד»

כל מה שצריך לדעת על הסכמי עבודה

העסקת עובדים איננה עניין של מה בכך. הסכמי עבודה רלוונטיים הן לעסקים קטנים שבהם מועסקים עובדים ספורים והן לתאגידים שבהם מועסקים מאות ואפילו אלפי עובדים.

קרא עוד»
ייעוץ משפטי ברשלנות רפואית

ייעוץ משפטי ברשלנות רפואית

אנשים שצריכים לפעול במקרים של רשלנות רפואית צריכים להבין כי קבלת ייעוץ משפטי ברשלנות רפואית עשויה לעזור להם במידה רבה ולאפשר להם להבין טוב יותר

קרא עוד»