מהו הסדר מותנה בצבא?

הצבא בישראל, ולמען האמת כמעט בכל מקום, פועל על פי סדרת כללים נוקשה. לא סתם נטבע המונח 'משמעת צבאית' זו המשמעת הקיצונית ביותר שקיימת, במהלך כל חייו של אדם מתבגר.

חלק מהמשמעת בצבא נובעת מהכוח הרב שהצבא מחזיק ביד מול החיילים. הצבא יכול לאמלל את חיי החייל גם לאחר השירות, באזרחות. 

כאשר הוא יבוא למקום העבודה ויפתחו את התיק הצבאי שלו, הכול יצוף והוא עלול לאבד את הסיכוי לקבל עבודה טובה באמת.

אבל גם אם החליטו לקרוא לכם למשפט בצבא בעקבות חקירת מצ"ח, לפתוח לכם תיק וכל הדברים המאיימים, יתכן שאפשר לעשות הסדר מותנה. 

מהו הסדר מותנה ואיך הוא יכול לעזור לכם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

מהו הסדר מותנה בצבא?

הסדר מותנה בצבא הוא מונח שמקביל למערכת המשפטית הרגילה כאן בארץ. כל אדם שנפתח לו תיק בגין אשמה כל שהיא, יכול לסגור את התיק לפני שיאשימו אותו ויקבעו עליו קנס או מאסר על ידי הסדר מותנה. 

בדומה לעסקאות הסדר טיעון, בהם לשני הצדדים יש אינטרס וכך מחסלים את התיק, גם הסדר מותנה פועל בצורה הזו, אם כי בנסיבות קצת שונות.

לצבא אין שום אינטרס חוץ ממשמעת הברזל שהוא מייצר, ולכן, פעמים רבות יתכן שהוא יסכים להסדר מותנה וישחרר את החייל מהתיק.

בשביל להתחיל בתהליך כדאי לפנות לעורך דין לענייני צבא. בדרך כלל מדובר בקצינים או בכירים אחרים שמכירים מבפנים את מערכת המשפט, יודעים איך זה עובד ולהסתכל על התיק כדי לקבוע האם יש סיכוי להסדר מותנה או שלא. 

כל חייל שנשפט בצבא זכאי לעורך דין, ולכן, אם אתם רוצים לבטל את התיק כדאי לקחת את הזכאות הזו ולפנות לעורך דין. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

גישור לפני גירושין

גישור, הוא דרך לפתור סכסוכים בין אנשים בכלל ובני זוג בעיקר. דרך זו, בדרך כלל, מקלה על האנשים המתדיינים ביניהם – והיא נעשית על ידי

קרא עוד»
העלאת סיווג קבלני

העלאת סיווג קבלני

כל מי שעובד כקבלן רשום, כלומר הוא רשום בפנקס הקבלנים והוא עבר את כל התהליך הנדרש לשם כך מול רשם הקבלנים, יכול להתקדם הלאה ולבקש

קרא עוד»