עורך דין לעריכת חוזים

עורך דין לעריכת חוזים

חוזים, הם מרכיב מרכזי בעסק. בכל עסק. חיוני לערב משרד עורכי דין מהימן, כדי להבטיח את הצלחתך לטווח הארוך ולהימנע מסכסוכי חוזים, הפרות חוזה, עריכת חוזים ועוד. אז איך מוצאים עורך דין חוזים שיתאים לדרישות שלכם? נראה במאמר זה.

עורך דין לעריכת חוזים |

עורך דין חוזים, יכול לבדוק חוזים קיימים או לנסח מסמכים חדשים כדי לתמוך בצרכי הלקוח, ומחויב להצלחת הלקוח. (לפחות בכל הקשור לטיב החוזה)

לעתים קרובות, נחשפים עורכי דין לסוגיות בחוזים בהם הם נתקלים ויכולים לעזור במגוון שירותים משפטיים עסקיים. החל משירותי עריכת דין פשוטים, ועד להסכמים אסטרטגיים בין תאגידים או מול עובדים.

הפרת חוזה |

הפרת חוזה מתרחשת כאשר צד לחוזה אינו עומד בחובותיו החוזיות או מקיים אותן. אם לא מתקיים החוזה ככתבו, עלול להיות הצד החף מפשע לעילת תביעה לפיצויים. חוקים רבים המסדירים את הפרת סוגיות החוזה, כולל את חוק התאגידים העסקיים, החוק הפלילי, חוק שיעבוד הבנייה, (במקרה של חוזה בנייה) וחוק בית המשפט לצדק.

כדי להימנע מהפרת חוזה, ייתכן שתרצו שעורך הדין יבדוק את החוזה לפני שאתם חותמים עליו, כך שאתם תהיו מודעים למה ועל מה שאתם חותמים ומחויבים לבצע אותו ברגע שאתם חותמים עליו.

מהי הפרת חוזה? |

ישנם מצבים שבהם חוזים הנכרתים בין צדדים, מופרים על ידי אחד הצדדים. לעיתים, ההפרה היא כנגד חלק ספציפי ומאוד ממוקד בחוזה, ולעיתים מדובר בהפרה כללית של החוזה.

הבחנה זו בין שני מקרים אלו, היא חשובה מאוד בהיבטי הסעד שנהיה זכאים להם במידה ותוכח ההפרה. החוק המסדיר את נושא הינו חוק החוזים והוא מכונה "חוק התרופות".

פיצויים לאי עמידה בחוזה |

מי שנפגע מההפרה ונגרמו לו נזקים בשל כך, רשאי לתבוע פיצויים מהמפר, בתנאי שמדובר בנזקים שהיה ניתן לצפות מראש במידה והחוזה יופר.

במידה וצד לחוזה ביצע הפרה, נהוג להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום דיני החוזים כמו עו"ד אדי בליטשטיין, על מנת לקבל תמונה מלאה בנוגע לסעדים המגיעים לכם כתוצאה מהפרת ההסכם בין שותף לחוזה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך ביטוח קבלני שיפוץ עובד?
ביטוח קבלני שיפוץ נוצר על מנת לאפשר לקבלנים לבצע את עבודתם וזאת תוך כדי כך שהם יהיו מכוסים בכל הנוגע...
קרא עוד »
אפר 21, 2021
עורך דין פלילי – באיזה שלב כדאי לפנות לאחד?
כל מי שכבר עבר הליך כזה אשר בו הוא נחקר בגין עבירה בה הוא נחשד, יודע על מה המדובר. לחץ נפשי קשה המופעל...
קרא עוד »
דצמ 24, 2018
בקשה לרישיון חשמלאי – המדריך המלא
לא רק קבלנים, גם חשמלאים ובכדי לעבוד ולהגדיל הכנסות, כמו גם לקדם את המוניטין שלו ושמו הטוב, את כל אלה...
קרא עוד »
ספט 30, 2021