עורך דין לעריכת חוזים

עורך דין לעריכת חוזים

חוזים, הם מרכיב מרכזי בעסק. בכל עסק. חיוני לערב משרד עורכי דין מהימן, כדי להבטיח את הצלחתך לטווח הארוך ולהימנע מסכסוכי חוזים, הפרות חוזה, עריכת חוזים ועוד. אז איך מוצאים עורך דין חוזים שיתאים לדרישות שלכם? נראה במאמר זה.

עורך דין לעריכת חוזים |

עורך דין חוזים, יכול לבדוק חוזים קיימים או לנסח מסמכים חדשים כדי לתמוך בצרכי הלקוח, ומחויב להצלחת הלקוח. (לפחות בכל הקשור לטיב החוזה)

לעתים קרובות, נחשפים עורכי דין לסוגיות בחוזים בהם הם נתקלים ויכולים לעזור במגוון שירותים משפטיים עסקיים. החל משירותי עריכת דין פשוטים, ועד להסכמים אסטרטגיים בין תאגידים או מול עובדים.

הפרת חוזה |

הפרת חוזה מתרחשת כאשר צד לחוזה אינו עומד בחובותיו החוזיות או מקיים אותן. אם לא מתקיים החוזה ככתבו, עלול להיות הצד החף מפשע לעילת תביעה לפיצויים. חוקים רבים המסדירים את הפרת סוגיות החוזה, כולל את חוק התאגידים העסקיים, החוק הפלילי, חוק שיעבוד הבנייה, (במקרה של חוזה בנייה) וחוק בית המשפט לצדק.

כדי להימנע מהפרת חוזה, ייתכן שתרצו שעורך הדין יבדוק את החוזה לפני שאתם חותמים עליו, כך שאתם תהיו מודעים למה ועל מה שאתם חותמים ומחויבים לבצע אותו ברגע שאתם חותמים עליו.

מהי הפרת חוזה? |

ישנם מצבים שבהם חוזים הנכרתים בין צדדים, מופרים על ידי אחד הצדדים. לעיתים, ההפרה היא כנגד חלק ספציפי ומאוד ממוקד בחוזה, ולעיתים מדובר בהפרה כללית של החוזה.

הבחנה זו בין שני מקרים אלו, היא חשובה מאוד בהיבטי הסעד שנהיה זכאים להם במידה ותוכח ההפרה. החוק המסדיר את נושא הינו חוק החוזים והוא מכונה "חוק התרופות".

פיצויים לאי עמידה בחוזה |

מי שנפגע מההפרה ונגרמו לו נזקים בשל כך, רשאי לתבוע פיצויים מהמפר, בתנאי שמדובר בנזקים שהיה ניתן לצפות מראש במידה והחוזה יופר.

במידה וצד לחוזה ביצע הפרה, נהוג להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום דיני החוזים כמו עו"ד אדי בליטשטיין, על מנת לקבל תמונה מלאה בנוגע לסעדים המגיעים לכם כתוצאה מהפרת ההסכם בין שותף לחוזה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין לשון הרע – למה חשוב להיעזר בשירותיו
על פניו, כשאנחנו מוצאים את עצמנו במצב בו גורם מסוים מוציא דיבתנו לרעה, פוגע בשמנו, אז אך טבעי שאנחנו...
קרא עוד »
פבר 26, 2020
איך לבחור חברה לייעוץ עסקי?
חברות ייעוץ עסקי מספקות שירות שעוזר לעסקים לצמוח ולהרחיב את העסק שלהם. זו הסיבה שהם היו כל כך...
קרא עוד »
ינו 15, 2023
עריקות
תופעת העריקות נחשבת לתופעה מדאיגה, אשר ניתן לשמוע עליה לא פעם בחדשות. חשוב כמובן להבין את המשמעות של...
קרא עוד »
דצמ 26, 2019