פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא מס ישיר שהממשלה גובה על הכנסת אזרחיה. חוק מס הכנסה, מחייב את הממשלה לגבות מס זה. הממשלה יכולה לשנות את לוחות ההכנסה ושיעורי המס מדי שנה בתקציב האיחוד שלה כמו גם לתת פטור ממס הכנסה לזכאים.

פטור ממס הכנסה 

לא כל אחד זכאי לפטור ממס הכנסה אלא רק אנשים שזכאים לה באופן חוקי כמו נכים עם 90 אחוזי נכון לפחות, בעלי עסקים שעסקיהם מרוחקים ממרכזי הערים במרחק שנקבע בחוק ועוד זכאי פטור מס שהחוק קבע עליהם כפטורים ממס. קראו על שירות מימוש זכויות רפואיות.

מה זה הכנסה? 

הכנסה, פירושה לא רק כסף שהרווחתם בצורה של משכורת. "הכנסה" כוללת גם הכנסה מנכסי בית, רווחים מעסק, רווחים ממקצוע (כגון בונוסים, עיזבונות וירושות), הכנסה מרווחי הון והכנסה ממקורות אחרים. 

הממשלה גם מספקת לעתים מרחב פעולה מסוים למשלמי המס, כך שנעשים ניכויים שונים מהכנסתו של אדם לפני חישוב המס שיוטל עליו. 

החזרי מס הכנסה 

טופסי החזרי מס הכנסה הם הבסיס לחישוב מס ההכנסה של אדם. זוהי הצהרה המציגה את מעמדו של אדם, את כל מקורות ההכנסה שלו, הניכויים ולבסוף, את המס לתשלום או החזר המס, אם יש כזה.

איך זה עובד 

ההכנסה או הרווחים שניתן לחייב אותם במס, ידועים כהכנסה חייבת. הכנסה חייבת היא סך ההכנסה בניכוי הניכויים המותרים. מס הכנסה מחושב, בדרך כלל, על ידי הכפלת ההכנסה החייבת של ישות מסוימת בשיעור מס ההכנסה המתאים לאזור בו העסק קיים. 

יכולות להיות רמות שונות של שיעורי מס הכנסה. לדוגמה, בארצות הברית קיים שיעור מס הכנסה פדרלי, ולרוב המדינות קיים גם שיעור מס הכנסה מדינתי נפרד. בדקו עם יועץ מס על סוג ההכנסה שלכם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איך קובעים תור לדרכון אמריקאי?

הנפקת דרכון אמריקאי, זה לא התהליך הכי פשוט שעברתם, אז התכוננו להרבה בירוקרטיה. אם אתם רוצים לעבור את התהליך כולו מהר ככל האפשר, ביעילות ובזריזות,

קרא עוד»