קניתם דירה על נייר והקבלן איחר למסור אותה- מה עושים?

משרד עורכי דין כבהה עדי ושות'

רכישת דירה הוא עניין משמעותי מאוד בחיים של כל אחד. והעובדה שאנו לא רוכשים נכס משמעותי לעיתים קרובות מביא לכך שאנחנו עשויים שלא לדעת דברים חשובים שיש להם משמעות כספית גדולה. בין היתר קיים נושא חשוב מאוד שעשוי להיות משמעותי מאוד מבחינה כספית, מדובר על מועד מסירת הדירה. כאשר אדם רוכש דירה למגורים הוא מקבל תאריך משוער בו הוא עתיד לקבל את המפתח ולהיכנס לדירה. על פי התאריך הזה הוא בודק את כדאיות העסקה וכן מתכנן את השנים הקרובות, .

איחור במסירת הדירה

במקרים רבים הקבלן אינו מצליח לעמוד ביעד שלו, והוא מאחר את התאריך שנקבע. כלומר, הלקוח חתם על חוזה בו רשום כי בתאריך הנקוב הוא מקבל את הדירה ויכול להיכנס לגור בדירה. בפועל התאריך הגיע, ואילו הדירה עדיין לא מוכנה לאכלוס. כל איחור כזה עשוי להשפיע מאוד על הקונה מבחינה כספית, ראו באתר זה. שכן כל עוד הדירה אינה מוכנה עליו לשלם דמי שכירות על מגורים בדירה אחרת. מלבד זאת יתכן וחוזה השכירות שהוא חתם עליו מול בעלי הדירה בה הוא גר עומד להסתיים, ועליו לפנות את הבית. לאן הוא יעבור אם דירתו עדיין לא מוכנה? מקרים כאלו מציבים לא פעם את הרוכשים מול מצוקה אמתית.

אז מה באמת עושים?

יש עסקאות רבות בהן הקונה יוכל לקבל פיצויים משמעותיים בגין האיחור. הדבר תלוי בסעיפים המפורטים בחוזה הרכש. לכן חשוב לבדוק היטב את הזכויות ולעשות מאמץ למצות אותם. כדי למנוע מעצמכם הפסדים בגין האיחור במסירת המפתח ולקבל את המקסימום שמגיע לכם לקבל. ניתן לפנות אל עו"ד בתחום הנדל"ן שמכיר את החוקים הרלוונטיים, הוא זה שיוכל לסייע לכם לקבל את המגיע לכם.

> למידע ופרטים נוספים בקרו באתר משרד עורכי דין כבהה עדי ושות'!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאונה בדרך לעבודה – כדאי שתדעו
חוויתם תאונה בדרך לעבודה? כל עובד שיוצא לעבודה צריך להיות מודע לזכויות שיש לו. בין יתר הזכויות יש לו...
קרא עוד »
ינו 28, 2020
טופס 5329 – לא עוד טופס
טופס 5329 הוא דוח המיועד לקבל מידע מהאזרח על מקורות ההכנסה שלו בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים אשר רשות המיסים...
קרא עוד »
ינו 31, 2020
עורך דין מסחר – מה הוא מציע לכם?
עורכי דין מסחריים הם עורכי דין המטפלים בהיבטים המשפטיים והמשפטיים של עסקאות מסחריות. לעתים קרובות הם...
קרא עוד »
נוב 13, 2022