איך מבררים זכאות לפיצויים מגרמניה

זכאות לפיצויים מגרמניה

בהתאם לחוק השילומים שנחתם מול גרמניה וישראל, זכאים ניצולי שואה לסכום כספי שיהווה פיצויים מגרמניה בשל השואה אותה עברו. במהלך השנים חוק השילומים עבר הרחבות וכל אדם שנפגע באופן כזה או אחר משלטון הגרמנים בשואה, יכול לקבל פיצויים מהגרמנים במסגרת חוק השילומים. מיד לאחר שנחקק החוק המדובר, לא מעט מניצולי שואה לא היו מעוניינים לקחת את הכסף שהוגדר כפיצויים שכן, הם האמינו בלב שלם שאת מה שאיבדו כבר לא ניתן להשיב וכן, בלתי אפשרי לפצות באמת על כל מה שהם עברו. אולם, לאחר שנים ישנם ניצולי שואה שהבינו כי מדובר בכסף שהם זקוקים לו ולכן, כדאי להם להיעזר בו על אף שהם לא באמת מכירים בכך שהכסף יפצה אותם באופן כלשהו.

כיצד מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה?

אם אתם יודעים כי אתם זכאים לפיצויים מגרמניה ואתם מעוניינים להגיש תביעה לקבל את הפיצויים המגיעים לכם, חשוב מאוד שתדעו שתנאי הזכאות להגשת תביעת גמלה מהביטוח הלאומי הגרמני עבור עבודה בגטאות הם: ניצול שואה אשר עבד במהלך שהותו בגטו או שהה בגטו המוכר ברשויות גרמניה. במידה וניצול השואה כבר איננו חי,  היורשים שלו יכולים להגיש תביעה בגין הגמלה המגיעה לו כפיצויים וזאת רק אם האדם נפטר לאחר ה26.06.2002

כיצד תבררו זכאות לפיצויים מגרמניה?

אם אתם תוהים כיצד תדעו אם מגיעים לכם פיצויים מגרמניה או אם אתם כיורשיו של ניצול שואה מעוניינים לברר אודות הפיצויים המגיעים לו או כיצד מגישים את התביעה לפיצויים מגרמניה, חשוב מאוד שתדעו שלא פעם מדובר בהליך ביורקרטי מורכב ותובעני. על מנת לברר בצורה הטובה, הקלה והנוחה ביותר האם מגיעים לכם או לאדם שאתם יורשים פיצויים מגרמניה, כדאי שתפנו לגוף שמטרתו היא לסייע לניצולי השואה בתהליך הבירור וכן בתהליך קבלת הפיצויים הרלוונטיים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין לדרכון פורטוגלי
כיום אנשים מבקשים לקבל אזרחות זרה, וממש כפי שרבים מבררים מהם הסיכויים לקבל דרכון אמריקאי, כך גם רבים...
קרא עוד »
מאי 12, 2019
איך לצלוח את המבוכה של בקשה לחתום על הסכם ממון?
האפשרות לחתום על הסכם ממון לפני הנישואין יכולה לעורר תחושות של אי נוחות, שכן היא עלולה להיתפס כלא...
קרא עוד »
אוג 03, 2023
תביעה מול חברות הביטוח המדריך המלא
חברות הביטוח נוטות לדחות מעל 30 אחוז מהתביעות, המוגשות מסיבות שונות. לעיתים אנשים רבים מזלזלים...
קרא עוד »
ספט 29, 2020