תאונה בדרך לעבודה – כדאי שתדעו

אכיפת חוזה - מי מוסמך לאכוף אותו

חוויתם תאונה בדרך לעבודה?
כל עובד שיוצא לעבודה צריך להיות מודע לזכויות שיש לו. בין יתר הזכויות יש לו הגנה מפני תאונות שעלולות להתרחש במהלך היום. הכותרת של התאונות הללו היא תאונות עבודה, אבל לא מדובר רק על זה. כי אם על תאונות שמתרחשות החל מהרגע בו העובד יצא מביתו לעבר העבודה, ועד לרגע בו הוא שב הביתה בסיומו של יום. העובדה שהעובד מבוטח מהווה גורם מרגיע שבהחלט מועיל במקרים מסוימים בהם העובד ניזוק בגין סיבה זו או אחרת. כך שאם אכן התרחש נזק והוא נפגע בדרכו לעבודה, יש לו ביטוח על העניין.

הביטוח הלאומי והדרך לעבודה
מתי הטרדה הופכת להיות מאיימת

הביטוח הלאומי הוא הגוף שנועד לספק ביטוח למצבים שונים בהם אזרחים נקלעים במהלך החיים שלהם. המצבים הללו מציבים את האזרח הקטן מול מוגבלות, הוצאות כספיות גדולות וחוסר יכולת לפרנס את עצמו בגין סיבה זו או אחרת. העובדה שהביטוח הלאומי הוא חובה אזרחית של כל תושב בארץ מהווה כלי מועיל ביותר, שכן כל אזרח חייב לשלם מידי חודש סכום מסוים לביטוח הלאומי, בהתאם למעמדו ולהכנסותיו. והסכום הזה נועד להבטיח כי במצבים מסוימים הוא יקבל את הפיצויים שמגיע לו לקבל, או לחילופין את הפיצויים שמגיעים לו בהתאם לחומרת המקרה שהתרחש.

כבר בדרך לעבודה

דרכים הן בחזקת סכנה. כלומר, יציאה מהבית, נסיעה ברכב או בתחבורה ציבורית ואפילו באופניים עלולים לחשוף אותנו לפגיעות כאלו ואחרות. מה שאומר שכאשר העובד יוצא לדרכו הוא עלול להיפגע ולהיפצע, ליפול ולאבד את כושר העבודה שלו. וכך למצוא את עצמו מחוסר עבודה, מוגבל וחסר ישע. כאן בנקודה זו נמצא הביטוח הלאומי לצדו. הוא יכול להגיש תביעה לביטוח הלאומי בגין התאונה שהתרחשה, ולקבל כך את מה שמגיע לו כחוק.

לפעול עם עו"ד מתאים

אם כי לא תמיד אזרחים מצליחים להתנהל נכון מול הביטוח הלאומי. מדובר על גוף גדול וחזק אשר לא תמיד ניתן להצליח לפעול מולו. היות שכך מציעים עורכי דין ביטוח לאומי שירות מיוחד של ייצוג מול הביטו"ל. ייצוג מועיל שמצדיק את עצמו.
מוזמנים לפנות אל עורך דין אורי דלאל ולקבל שירות מקצועי ואמין:
https://www.work-accidents.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסכם ממון על ירושה עתידית, איך זה עובד
כדאי מאוד לבני זוג שעומדים לפני נישואין לערוך בניהם הסכם ממון באנגלית. למרות שקיים חוק שיכול להסדיר...
קרא עוד »
יול 06, 2019
עריקות
תופעת העריקות נחשבת לתופעה מדאיגה, אשר ניתן לשמוע עליה לא פעם בחדשות. חשוב כמובן להבין את המשמעות של...
קרא עוד »
דצמ 26, 2019
תביעה צרכנית של חברה תעשייתית בתחום המזון – המקרה של גילוי מתכת
גילוי מתכת – הבעייתיות המשפטית של העניין בתעשיית במזון תעשיית המזון חייבת כל העת לעמוד בתקנים...
קרא עוד »
אוק 27, 2020