אכיפת חוזה – מי מוסמך לאכוף אותו

אכיפת חוזה - מי מוסמך לאכוף אותו

כל מי שלמד אזרחות (כנראה רובנו המוחלט), וודאי יודע על קיומם של שלושת הרשויות: מחוקקת, מבצעת ושופטת. מחוקקת, הם חברי הכנסת המחוקקים חוקים. שופטת, היא זו בבית המשפט השופטת עבריינים ומבצעת, היא הממשלה.

אכיפת חוזה – מי מוסמך לאכוף אותו |

בכל מדינה דמוקרטית קיימת שלוש רשויות ה"מנהלות" את הסביבה בה האזרח חיי. המערכת השופטת, היא זו היושבת בבית המשפט, השופטים, ואלו שופטים את האנשים שהגיעו שמצב המצריך להם בירור בינם לבין אדם אחר, כמו במקרים של אכיפת חוזה או הפרת הסכם משפטי.

הרשות המחוקקת היא כמובן הכנסת, המחוקקים את החוקים למען האזרח, ויהיה חייב לציית להם ולנהוג לפיהם. כל חריגה מכך היא עבירה.

מהי הרשות המבצעת? |

הרשות המבצעת היא זו המפרשנת את החוקים ולה ורק לה הסמכות הבלעדית לכך. המשטרה עושה את עבודת ההוצאה אל הפועל של החוקים שנחקקו, ומביאה את העבריינים אל בתי המשפט במידה ועברו על אחד מהם.

שלוש הרשויות בישראל הינן: הכנסת כרשות המחוקקת, הממשלה כרשות המבצעת ובתי המשפט, כרשות השופטת.

סוג המשטר הקיים בישראל |

סוג המשטר בישראל הוא שלטון דמוקרטי – פרלמנטרי, שבו הממשלה מתמנית על ידי הכנסת עצמה והיא, הממשלה, נדרשת לאמונה. הגדרת סמכויותיהן של הרשויות מעוגנת בחוקי יסוד, שהינם חוק יסוד: השפיטה, חוק יסוד: כנסת וחוק יסוד ממשלה.

יסודות סיום חוזה – מה זה? |

יש מקרים שבהם הדברים לא הולכים כמתוכנן. אתה יכול להיות לא מרוצה מהאופן בו צד אחד מתמודד עם סיום החוזה. לא תוכל עוד לדרוש את השירותים המפורטים בחוזה. במקרים אלה, הודעה על סיום חוזה מפרטת כיצד ניתן לבטל חוזה.

הודעה על סיום חוזה היא הצהרה רשמית שבה אתה נותן לצד האחר להבין שאתה מתכוון לבטל את החוזה. עליכם ליידע את הצד השני על כוונתכם לסיים את החוזה אינו לפני שאתם תעשו את זה בפועל, ותצטרכו ליידע אותו על מועד סיום העבודה איתו

מכיוון שאתם רוצים להבטיח ולשמור על מערכת יחסים טובה בהמשך עם אותו אדם שאיתו אתם הולכים לסיים את החוזה למקרה שתרצה לעבוד שוב יחד, טוב להתנהל בהוגנות בליווי של עורך דין חוזים מקצועי ומומחה בתחום זה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אישור הסכם גירושין – כל מה שצריך לדעת
כאשר זוג נפרד ומחליט להתגרש יש צורך להגיע להסכמות שונות בנוגע לשלל דברים הנוגעים לחייהם המשותפים החל...
קרא עוד »
ספט 27, 2021
מה השיקולים בבחירת ביטוח חיים?
ההחלטה הנוגעת לפוליסת ביטוח החיים, היא החלטה כבדת משקל. הרי היא תשפיע לא רק עלינו אלא גם על בני המשפחה...
קרא עוד »
ינו 20, 2020
איך יודעים שהצ'ק לא מזוייף?
צ'ק הוא מסמך בעל משמעות משפטית. כלומר, מדובר על התחייבות כספית לכל דבר. לכן חשוב לנו לבדוק בצורה יסודית...
קרא עוד »
דצמ 19, 2019