הפתרון למסורבי משכנתא

יש מצבים בהם הבנקים מסרבים למתן הלוואת משכנתא (קראו על איחוד הלוואות). בעיקר אם מדובר על המגזר הפרטי או גופים בעלי רישום BDI שלילי. במאמר זה נספק למסורבי משכנתא מידע אודות הפתרון האידיאלי במקרה זה. התחילו לקרוא.

הבנק מסרב למשכנתא

הבנקים למשכנתאות אינם חייבים לספק ללקוחותיהם סיבה לסירוב משכנתא, אך בדרך כלל הסירוב נובע כתוצאה מדירוג אשראי לא מספק, הכנסות נמוכות, בעיות בריאותיות, גילאים מבוגרים והון עצמי נמוך. כל בנק והשיקול שלו. בסופו של דבר התוצאה היא אותה תוצאה: סירוב משכנתא.

באם מדובר על מסורבי משכנתא משום רישום BDI שלילי, חשוב לברר האם נפלה שגיאה או אי דיוק בקביעה זו. באם מדובר על הכנסות נמוכות שהובילו לסירוב, ניתן לשקול הוספת ערב או לווה נוסף ואם מדובר על גיל מבוגר, ניתן לבקש פטור מביטוח חיים על ידי הבנק וניתן להוסיף גם כאן לווה נוסף.

לקוחות עם BDI שלילי – מסורבי משכנתא

חשוב לדעת שאם אתם מסורבי משכנתא בחברת ה- BDI , הרישום המהווה עדות לכך לא יישאר לנצח. הוא יוסר לאחר חמש שנים. באם עברתם פשיטת רגל המידע ימחק לאחר שבע שנים. הדבר הכי נכון אותו יש לעשות הוא לפנות אל חברה אשר מומחית בתחום סירוב משכנתא ורישום BDI שלילי וזאת מנת שהיועץ של אותה חברה יבחן את המקרה שלכם ויחליט מהו הצעד הטוב ביותר במצב זה, אולי בכלל כדאי לפנות לפתרון של משכנתא חוץ בנקאית.

אפשרות נוספת היא פנייה אל יועץ משכנתא או עורך דין המומחה בתחום זה. שכן, אותו אדם בעל ניסיון בתחום זה שאינו קשור לבנק, יוכל לקבל אינדיקציה על מצבו של מסורב המשכנתא ולומר לו כיצד הכי נכון שיפעל על מנת לשנות את המצב. 

באם סירוב המשכנתא נובע כתוצאה מחריגת בנייה, בנייה ללא היתר, עיקול, רישום לא תקין וסיבות נוספות, חשוב לבקש מהבנק הפנייה לשמאי וזאת טרם חתימה על החוזה ובהתאם להעביר את חוות הדעת של השמאי למחלקת הביטחונות של הבנק ולקבל אישור לעסקה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איך קובעים תור לדרכון אמריקאי?

הנפקת דרכון אמריקאי, זה לא התהליך הכי פשוט שעברתם, אז התכוננו להרבה בירוקרטיה. אם אתם רוצים לעבור את התהליך כולו מהר ככל האפשר, ביעילות ובזריזות,

קרא עוד»