נהיגה תחת השפעת סמים קלים

נהיגה תחת השפעת סמים קלים

כל נהג מודע לכך שנהיגה מותרת רק כאשר הוא מצב של פיכחות מלאה והוא מודע למעשיו. בכל מקרה אחר בו הנהג אינו אחראי לפעולות שהוא מבצע – אסור לו לנהוג. וזה נכון באשר לשתיית אלכוהול, עישון ג'וינט וכמובן סמים. האיסור נובע מכך שלאחר נטילת סמים האדם אינו מסוגל לקבל החלטות ולפעול בצורה זהירה כנדרש. המציאות אינה ניצבת בפניו במלוא המשמעות שלה והוא עלול לבצע פעולות מסוכנות מאוד. הפעולות הללו כמובן מסכנות אותו, אבל כל מי שיהיה סמוך אליו על הכביש עלול להיות בסכנה.

הימנעות מוחלטת מכך

חשוב מאוד להימנע בצורה גורפת מנהיגה תחת השפעת סמים, ואף אם מדובר על השפעה קלה. ראשית בגלל העובדה שהחיים שלנו יקרים לנו מאוד, ואף אחד לא יכול להרשות לעצמו להכניס את עצמו לסכנת חיים. כי תאונת דרכים בנהיגה בלתי זהירה אכן מכניסה את הנוסעים לסכנה מוחשית עד מאוד. אך מלבד זאת יש אכיפה על נהיגה תחת השפעת סמים, ולא מעט נהגים נותנים את הדין על כך שהם נהגו באופן שאסור על פי חוק. כלומר, אף שלא נגרמה תאונה בגין נהיגה זו, הם ניזוקו כהוגן והם עומדים על כך לדין.

נתפסתי, מה עושים?

לאחר שכבר נתפסתם ושוטרים רשמו לכם דו"ח וקבלתם גם זימון לבית משפט, נחרץ גורלכם במידת מה ויוטל עליכם עונש. איזה עונש? זה עדיין פתוח. יש אפשרויות שונות ועונשים ברמות חומרה שונות. בהתאם לחומרת העבירה שביצעתם יוטל עליכם העונש. אם כי חשוב לזכור כי אתם יכולים להקל את העונש ולהמתיק את גזר הדין באמצעות פניה אל עורך דין בתחום התעבורה. מדובר על עורך דין שמכיר היטב את חוקי התעבורה ואת העונשים המקובלים בתחום. מתוך היכרות זו הוא יכול להציג את המעשה באור אחר ולנסות למצוא דרך להקל על הנהג את העונש, ולמנוע ממנו נזקים חמורים בגין המעשה.

פגישת ייעוץ וייצוג משפטי

לקראת הזימון לבית המשפט מוזמן הנהג לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין. במהלך פגישת הייעוץ חשוב לשתף את עורך דין במקרה שארע, ולקבל חוות דעת לקראת הייצוג המשפטי.

מידע נוסף תוכלו למצוא באתר https://traflaw.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעה לפיצויים בגרמניה
הגשת תביעת פיצויים על רקע השואה בגרמניה כרוכה בניווט תהליך מורכב, שכן ממשלת גרמניה וארגונים שונים...
קרא עוד »
אוג 27, 2023
נהיגה בשכרות לנהג צעיר – מדריך לנהג המתחיל
נהיגה בשכרות או כפי שעוד נוהגים לכנות אותה נהיגה תחת השפעת אלכוהול הינה עבירת תעבורה חמורה ביותר. כל...
קרא עוד »
אפר 17, 2022
מה תפקידו של עו"ד תכנון ובניה?
עורך דין תכנון ובנייה הינו איש מקצוע אשר אחראי לייעץ ללקוחות בהיבטים המשפטיים של תכנון, פיתוח...
קרא עוד »
אוק 19, 2022