אלימות במשפחה – תמרורי אזהרה

משפחה – אין מילה יותר חמימה ומגנה ממנה. זו הסביבה בה כל אחד מאתנו חש מוגן ומקובל. כאן כל אחד מרגיש בבית, אהוב ורצוי. כך אכן צריך להיות וכך אכן קורה במרבית הבתים. אבל למרבה הצער יש לא מעט בתים בהם מתרחשים אירועים עצובים מאוד. מקרים של אלימות במשפחה אשר מעמידים את בני המשפחה חשופים וחסרי כוחות מול בן משפחה אלים שפוגע, מזיק, מטריד ומפר את חיי השלווה. חשוב מאוד להיות מודעים למציאות הזו, ולעת כי אסור להשלים איתה. מצב של אלימות במשפחה הוא מצב בעייתי מהשורש שהוא פוגע הן בגורם האלים והן במי שנפגע ממנו.

תמרורי אזהרה שחייבים להתייחס אליהם

כל אחד חייב להיות מודע כי התנהגות אלימה עלולה להתפתח במהלך השנים ולהביא למצבים חמורים מאוד. ולכן צריך להיות ערניים ומודעים לעניין הזה. כלומר, כל אחד באשר הוא חייב להיות מודע לזכויות שלו בין כתלי המשפחה. כמו כן עליו להיות מודע כי אלימות עשויה להיות גם מילולית או רגשית. כי לא רק מכות פיסיות או פגיעה גופנית נחשבת לאלימות. ערנות זו תזכיר לכל אחד מאתנו כי הבית הוא מקום בו אנחנו אמורים להיות מוגנים מפני כל פגיעה. ובמידה ומתרחשת פגיעה כלשהי והיא חוזרת על עצמה בקביעות יש לפעול כנדרש. מוטב כמה שיותר מהר.

עורך דין לצידכם במצבים של אלימות

במידה ומתעורר חשש כי אתם חיים בצל בן משפחה אלים אשר פוגע בכם וביתר בני המשפחה חשוב מאוד לעשות את מה שניתן לעשות. כי אסור להיכנס לשגרת חיים פוגענית זו. נכון לפנות אל גורמים מקצועיים ואל עורך דין מתאים (הקליקו כאן), וזאת כדי לבדוק מה ניתן לעשות וכיצד אפשר לפתור את המצב בנזק מינימלי למשפחה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מיטה זוגית

חוק ביטול עסקאות רכישת ריהוט

במידה וביצעתם עסקת רכישת ריהוט שהתחרטתם לגביה – המאמר הבא הוא בשבילכם: בתקופה כזו של השנה בה מתקיימים מספר ימי מכירות והסיילים מאוד מפתים, לא

קרא עוד»