איך עורך דין התחדשות עירונית עוזר להתפתחות הנדל"ן?

על מנת לפתח את ענף הנדל"ן לטובת הציבור, נדרשים שיתופי פעולה בין יזמים, קבלנים ומהנדסים. אך לא פחות חשוב מכך, המעורבות של עורך דין התחדשות עירונית. לעורך הדין חשיבות בתפירת חוזים וקידום עסקות, בצורה מאוזנת, שקולה ולרווחת כל המעורבים בדבר. לולא כן, ענף הנדל"ן לא היה יכול להתפתח בצורה טובה ויעילה.

קידום יעיל של פרויקטים תמ"א 38

עורך דין התחדשות עירונית עוזר להתפתחות הנדל"ן באמצעות מעורבות פעילה בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי. בעיקרו של דבר, עסקאות כאלה שמלווה עורך הדין מביאות לשיפור שכונות ומבנים. מבנים ישנים מקבלים ממ"ד, מעלית, חיזוקים הנדסיים ועוד.

הדיירים נהנים מדירות גדולות ומודרניות והקבלנים עם היזמים מבצעים על חשבונם את העבודות, בתמורה לרווח ממכירת דירות חדשות.

הפיכת פינוי בינוי לאפשרי

עורך דין התחדשות עירונית בעל ניסיון בתחום זה מעורב בצעדים שונים שהופכים פרויקטים שאפתניים של פינוי בינוי, לאפשריים. בין היתר, חתימת חוזים, גישור על פערים מול דיירים סרבים, עבודה מול וועדות תכנון ורשויות מקומיות ולעיתים מול גורמים נוספים של בעלי עניין.

קידום עסקאות קומבינציה חדשות

דרך נוספת שבה נוקט עורך דין התחדשות עירונית לצורך התפתחות הנדל"ן הינה על ידי מעורבות בפיתוח מגרשים פנויים שנותרו בשכונות וותיקות, ליד מתחמי תמ"א או פינוי בינוי. עורך הדין, לצד עריכת הסכמים בין יזמים לדיירים בהיבט של התחדשות עירונית, גם עורך הסכמים ומאפשר שיתופי פעולה בין בעלי קרקעות לבין קבלנים – יזמים. עסקת קומבינציה מאפשרת לקבלן לגשת לבניה ללא צורך ברכישת קרקע. עבור ההסכמה לפיתוח, מקבל בעל הקרקע אחוז מסוים מהדירות שנבנו. כך זוכה שכונה וותיקה לתוספת יחידות דיור, בבניין מודרני עם תשתיות מיטביות.

> קראו גם על ליווי קבוצות רכישה!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מטבעות קריפטוגרפיים

סוגי מטבעות דיגיטליים

כל המטבעות שאתם צריכים להכיר ישנם לא מעט סוגים של מטבעות דיגיטליים, את חלקם כולם מכירים אבל יש גם כמה מטבעות דיגיטליים אשר פחות מוכרים

קרא עוד»