איך עורך דין התחדשות עירונית עוזר להתפתחות הנדל"ן?

עורך דין התחדשות עירונית

על מנת לפתח את ענף הנדל"ן לטובת הציבור, נדרשים שיתופי פעולה בין יזמים, קבלנים ומהנדסים. אך לא פחות חשוב מכך, המעורבות של עורך דין התחדשות עירונית. לעורך הדין חשיבות בתפירת חוזים וקידום עסקות, בצורה מאוזנת, שקולה ולרווחת כל המעורבים בדבר. לולא כן, ענף הנדל"ן לא היה יכול להתפתח בצורה טובה ויעילה.

קידום יעיל של פרויקטים תמ"א 38

עורך דין התחדשות עירונית עוזר להתפתחות הנדל"ן באמצעות מעורבות פעילה בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי. בעיקרו של דבר, עסקאות כאלה שמלווה עורך הדין מביאות לשיפור שכונות ומבנים. מבנים ישנים מקבלים ממ"ד, מעלית, חיזוקים הנדסיים ועוד.

הדיירים נהנים מדירות גדולות ומודרניות והקבלנים עם היזמים מבצעים על חשבונם את העבודות, בתמורה לרווח ממכירת דירות חדשות.

הפיכת פינוי בינוי לאפשרי

עורך דין התחדשות עירונית בעל ניסיון בתחום זה מעורב בצעדים שונים שהופכים פרויקטים שאפתניים של פינוי בינוי, לאפשריים. בין היתר, חתימת חוזים, גישור על פערים מול דיירים סרבים, עבודה מול וועדות תכנון ורשויות מקומיות ולעיתים מול גורמים נוספים של בעלי עניין.

קידום עסקאות קומבינציה חדשות

דרך נוספת שבה נוקט עורך דין התחדשות עירונית לצורך התפתחות הנדל"ן הינה על ידי מעורבות בפיתוח מגרשים פנויים שנותרו בשכונות וותיקות, ליד מתחמי תמ"א או פינוי בינוי. עורך הדין, לצד עריכת הסכמים בין יזמים לדיירים בהיבט של התחדשות עירונית, גם עורך הסכמים ומאפשר שיתופי פעולה בין בעלי קרקעות לבין קבלנים – יזמים. עסקת קומבינציה מאפשרת לקבלן לגשת לבניה ללא צורך ברכישת קרקע. עבור ההסכמה לפיתוח, מקבל בעל הקרקע אחוז מסוים מהדירות שנבנו. כך זוכה שכונה וותיקה לתוספת יחידות דיור, בבניין מודרני עם תשתיות מיטביות.

> קראו גם על ליווי קבוצות רכישה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נהיגה תחת השפעת סמים
נהיגה תחת השפעת סמים היא עבירה חמורה. אסור לנהוג שכנהג נמצא תחת השפעת סמים או אלכוהול, ועלולות להיות...
קרא עוד »
אפר 19, 2023
הסכם גירושין
הסכם גירושין הוא מסמך כתוב המתאר, באופן ספציפי, את כל ההסכמים בין שני צדדים הנוגעים לחלוקת רכושם,...
קרא עוד »
אוג 30, 2020
עו"ד גביית חובות, לצאת מהבוץ בקלות
עורך דין לגביית חובות הוא האחראי לגביית חובות לחברה או לאדם פרטי. הם צריכים לחקור ולגלות את כל הדרכים...
קרא עוד »
פבר 20, 2023