גירושין בהריון – איך זה מתבצע

אין ספק שאחד הדברים רגישים ביותר בעת תהליך הגירושין הוא כל מה שקשור לילדים. כיצד מספרים להם, איך עוזרים להם להתמודד עם המצב ולא פחות חשוב, כיצד מחליטים על הסכמי משמורת וראיה, מזונות וכל מה שקשור לקשר בין ההורים ובפרט בין האבא לילדים, שכן בדרך כלל הם נשארים אצל האם לפחות עד גיל שש. 

> כדאי לפנות אל עורך דין גירושין מומלץ עופר סטרוסקי

אחת כמה וכמה, המצב יכול להיות רגיש במקרה של הריון. נניח וזוג החליט להתחתן, האישה נכנסת להריון ואז הם מחליטים להתגרש. מצב כזה קורה לא פעם. אז עולה שאלה איך זה מתבצע, אילו זכויות יש לאם ואילו זכויות יש לאב. איך זה משפיע על העתיד של כל אחד מהצדדים וכמובן של הילד עצמו. 

לפני הכל, חשוב מאוד שההסכם בין הצדדים, בין אם מדובר בהסכם שנעשה לפני שמתחתנים (הסכם ממון) ובין אם הוא נעשה אחרי, יתייחס ספציפית למצב שכזה. על מנת לפתור את הבעיות האפשרויות. ההסכם צריך להתייחס לנושא של מזונות, משמורת, תנאי שהות, ועוד. 

אילו נושאים עולים במקרה של גירושין בהריון

לפני הכל צריך לומר, בשביל לקבל גט בהריון יש לפנות לרבנות בצורה מסודרת, בדיוק כמו בכל מקרה אחר. 

בכל מקרה, במקרה של גירושין בהריון, יש להסדיר את ענייני המזונות הן כלפי האישה והן כלפי התינוק, כל זה בהנחה וברור לכל שהבעל הוא אבא שלו. ייתכן מאוד שהוא ירצה לבצע בדיקת אבהות מחשש שמא זה לא נכון. כמובן שאם זה לא כך, אז המצב ידרוש התייחסות אחרות. צריך לומר, על האישה יהיה לחכות שלושה חודשים לפני שתוכל להתחתן שנית, זאת על מנת למנוע חשש בכל הקשור לשאלה מי האבא של התינוק. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך