תביעה בשל אובדן כושר עבודה – איך עושים את זה נכון

אחת התביעות המשמעויות שאנחנו יכולים להגיש במהלך עבודתנו, מתייחסת דווקא למצב של חוסר יכולת לעבוד. מדובר על מצב בו אנחנו מאבדים את כושר העבודה ומבקשים להגיש תביעה על מנת לקבל פיצוי, בין אם זה מחברת הביטוח או מגורם אחר. 

תביעה בשל אובדן כושר עבודה יכולה להתבצע מסיבות שונות. החל ממחלה, פציעה או תאונה, אשר קשורות באופן ישיר לסוג ותחום העבודה שלנו, אך זה גם יכול להיות קשר להיבטים אישיים שמונעים מאיתנו לעסוק בתחום שלנו ולהתפרנס ממנו. צריך להדגיש, התביעה מתייחסת אך ורק למקרים בהם אנחנו לא יכולים לעסוק בתחום שלנו, אין חשיבות לעובדה שייתכן ונוכל להתפרנס בתחום אחר, מאחר ומראש ההנחה היא שאין סיבה שאנחנו נידרש להחליף מקצוע. 

תביעה בשל אובדן כושר עבודה יכולה להתבצע דרך עורכי דין שמתמחים בתחום, הם ידעו לאסוף את כל החומר והנתונים, בשביל לאפשר לנו להגיש תביעה בצורה מסודרת. 

כיצד עושים זאת בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים להוכיח שבאמת נפצענו, חלינו או שיש לנו בעיה בריאותית אחרת שמונעת מאיתנו לעבוד בתחום שלנו. לשם כך אנחנו נציג מסמכים רפואיים, נשתמש בעדים מומחים ובכל אמצעי אחר אפשרי לצורך הוכחת הטיעונים שלנו. 

שנית, בעזרת עורך דין אובדן כושר עבודה נציג את הטיעונים והסיבות מדוע אנחנו לא יכולים לעבוד בתחום שלנו. נגבה זאת באמצעות ועדות אשר אמורות לקבוע את אחוז הנכות שיש לנו. מאחוז מסוים, אנחנו נחשבים כמי שאיבדנו את כושר העבודה ועל כן יש לספק לנו פיצוי כספי. 

שלישית, אנחנו נדרוש לעמוד בכל תנאי הפוליסה, בהתאם למה שחתמנו וחברת הביטוח התחייבה לתת לנו. צריך לומר, החברה תנסה להוריד את הסכום בדרכים שונות ואנחנו נלחם שזה לא יקרה. 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך