תביעות משפטיות בנושא תאונות דרכים

תביעות משפטיות בנושא תאונות דרכים

תביעות משפטיות בגין נזקי גוף

מספרן של תאונות הדרכים בישראל עולה משנה לשנה ולצערנו רבות מהן מסתיימות בנזקי גוף בדרגות חומרה שונות ואף במוות. לאור השימוש הגובר באופניים חשמליים וגם בקורקינטים חשמליים באופן תדיר בקרב שכבות רבות של האוכלוסייה, בעיית התאונות הייתה לרחבה הרבה יותר.

רבים מרוכבי קורקינט חשמלי הם צעירים שאמורים לחבוש קסדת מגן אך עקב הזלזול שלהם בדרישות של הרשויות, מקצתם אינם נוהגים כך. התוצאה של התנהלות זו הן תאונות דרכים קשות שבהן נפגעים צעירים בראשם וכך הם מגיעים לבתי החולים במצב גופני גרוע.

הגשת תביעות משפטיות נגד הנהג הפוגע

עורכי הדין המטפלים בתיק מסוג זה, בוחנים את המקרה באופן מעמיק ביותר כדי לדלות כל פרט ולו השולי ביותר. תביעת הפיצויים עבור נזקי גוף או רכוש, מוגשת לחברת הביטוח שביטחה את הנהג הפוגע, אם מדובר בכלי רכב או בקורקינט חשמלי.

התביעה המשפטית כוללת הסבר מפורט על המקרה, תיעוד הכולל צילומים וסרטונים מהזירה, עדויות של עוברי אורח שהיו במקום בעת המקרה. כמו כן, תיעוד רפואי על כל המסלול שעבר האדם הנפגע, החל בדוח של נהג האמבולנס, הדוח מחדר המיון, תקופת האשפוז, טיפולים, ניתוחים או חלילה דוח על המוות.

בנוסף לכך אם קיימות השלכות של המקרה, כמו לדוגמה הצורך בשירותיה של מטפלת או מכשור רפואי ספציפי, הדרישה לפיצוי כספי תכלול כיסוי עלויות שבוצעו וצפי של העלויות העתידיות הנובעות מפציעה זו.

תביעה נגד חברת הביטוח בנושא פוליסת תלמידים

מהותה של פוליסת הביטוח המבטחת את ילדי בית הספר מגיל צעיר ועד סיום התיכון, היא בכך שהילדים מבוטחים בכל יום, לאורך כל היום, גם כשהם לא נמצאים בבית הספר וגם בחופשות. לכן במקרה שמדובר בתאונת דרכים שמעורב בה ילד או נער, מגישים עורכי הדין גם תביעות משפטיות נגד חברת הביטוח שמבטחת את תלמידי אותה רשות מוניציפלית, בכל מוסדות החינוך.

תביעה רוחבית של הפוליסה מתבצעת בכל תרחיש, במיוחד אם מדובר ברוכב על קורקינט חשמלי שפעל על פי כל הכללים הבטיחותיים כמו חבישת קסדה, שימוש באפוד זוהר, פנס לד צבעוני בשעות החשיכה, שמירת מרחק ועוד.

הכרה בתאונת דרכים כתאונת עבודה

תאונות דרכים מתרחשות גם בדרך לעבודה, בדרך חזרה מהעבודה ובמהלכה. המוסד לביטוח לאומי קבע כמה קריטריונים ספציפיים שאם הם קיימים, המוסד מכיר בתאונת עבודה שהיא גם תאונת דרכים כמו לדוגמה אם העובד נסע ביום זה בדרך הרגילה בה הוא נוסע בכל יום ולא סטה מהדרך. אם העובד קיבל הכרה זו, הוא תובע נכות זמנית או צמיתה בהתאם לחומרת המקרה.

תביעות נוספות בגין תאונות דרכים

אם לעובד קיימת פוליסת תאונת אישיות הכוללת גם אובדן כושר עבודה, יוגשו גם תביעות משפטיות לחברת ביטוח זו, אם העובד חדל לעבוד עקב המקרה, ירד לאחוז נמוך של משרה וכו'.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסרת צו מבנה מסוכן – כיצד עושים זאת?
לא מעט בעלי מבנים בישראל, מקבלים צו מהרשויות המורה על אי אפשרות להשתמש במבנה שברשותם מאחר והוא מהווה...
קרא עוד »
נוב 01, 2021
תביעה מול חברות הביטוח המדריך המלא
חברות הביטוח נוטות לדחות מעל 30 אחוז מהתביעות, המוגשות מסיבות שונות. לעיתים אנשים רבים מזלזלים...
קרא עוד »
ספט 29, 2020
שחר ולר – לקרוא את כל המידע החשוב על חוק חוזה הביטוח
עבור אנשים מהשורה, חוקים וחוזים הם דבר לא נוח לקריאה, לא פשוט. מרבית האנשים מתקשים בכך ולכן הם מעדיפים...
קרא עוד »
אוק 16, 2019