העסקת מומחה זר – מה הדרך הנכונה להעסקתם?

ישנם בארץ לא מעט מומחים זרים הבאים לכאן לשם עבודה. כאן נכתוב על העסקת מומחה זר – מה הדרך הנכונה להעסקתם?

מיהו מומחה זר?

אלה הם אנשי מקצוע בעלי השכלה, כישרון או ידע, בעלי מומחית ייחודית. 

תנאים שונים

התנאים להעסקת מומחה זר בישראל אמנם שונים מהתנאים להעסקת עובדים זרים אחרים, אך עדיין חלים עליהם החוקים, התקנות והנהלים המסדירים העסקת עובדים זרים בישראל. 

באילו מקרים מדובר?

יכולים אלה להיות עובדי הייטק, עובדים בתחום החקלאות, ביו טכנולוגיה, ספורט, תקשורת ועוד. תעשיות אלה זקוקות לעובדים המגיעים מחו"ל מכיוון שבארץ אין מספיק עובדים בתחומים אלה.

מעמדו של המומחה

למומחים זרים יש בהחלט מעמד אחר ומועדף, בהשוואה לעובדים זרים אחרים, אולם כלל התקנות והחוקים חלים גם עליהם.

כיצד מעסיקים מומחה זר?

על מנת לקבל היתר עבודה יש לפנות למשרד הפנים, ולבקש אשרת עבודה ב/1, במקום בו נמצאת החברה.

מה לגבי משרד הפנים?

משרד הפנים דורש מסמכים, אולם קיימים חסמים כלכליים זאת בזמן שעל החברה לבקש הנפקה של היתר, ויש לשלם אגרה גבוהה.

בנוסף התחייבות לשלם למומחה שכר שהוא כפול מהשכר הממוצע במשק הישראלי. מכאן ניתן להבין שהבירוקרטיה הינה סבוכה, ובכך לא הסתיים העניין.

פנייה למשרד עו"ד

ההמלצה החמה ובכדי לקצר את ההליכים הכה רבים, היא לפנות למשרד עו"ד, איש מקצוע הבקיא היטב בכלל הפרוצדורות המורכבות והנדרשות בכדי לקבל אשרת מומחה בדרך היעילה והמהירה ביותר, ובכדי לחדש את ההיתר של המומחה בצורה רציפה, כל זאת בהתאם לתנאים הקבועים בחוק.

במה עוד עוסק העו"ד?

עו"ד העוסק בדיני הגירה, תנאים של העסקת עובד זר, הסדרת מעמד, היתר עבודה לעובדים זרים, בקשות הומניטריות ועוד. למידע נוסף עו"ד זרי חזן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

עורך דין פלילי

בתחום המשפט הפלילי קיים ביקוש עצום לייעוץ משפטי. כתוצאה מכך, עורכי דין נאלצים לרוב לעבוד עם אנשים שאין להם ידע משפטי. זה יכול להיות מאוד

קרא עוד»

כמה עולה לפתוח עסק מזון

להקים עסק מזון זה לא קל כמו שזה נשמע. זה דורש הרבה תכנון, מחקר וידע על התעשייה. ישנם גורמים רבים שצריך לקחת בחשבון לפני שתוכל

קרא עוד»

משכנתא הפוכה

משכנתא ניתנת לרוב בעת רכישת דירה, אך יש גם סוג נוסף של משכנתא – משכנתא הפוכה. משכנתא הפוכה מאפשרת לאנשים לצאת לפנסיה שצריכים את הכסף.

קרא עוד»