כל מה שרציתם לדעת על חוק איסור הלבנת הון

חוק איסור הלבנת הון

עד לפני עשרים שנה ישראל הייתה ברשימה השחורה של הארגון אשר פיקח על הלבנת הון ובגלל שהדבר היה יכול לגרור סנקציות קשות מצד מדינות המערב ובמיוחד מארצות הברית הבינה הממשלה בישראל כי היא חייבת לשנות את המצב בישראל ולהפוך את ישראל מגן עדן למלביני הון למדינה אשר שמה דגש עצום על הנושא של איסור הלבנת הון. על רקע זה חוקק החוק של איסור הלבנה ומדובר באחד החוקים החשובים ביותר העוזרים להילחם בהון השחור במדינת ישראל. אך אי אפשר להתעלם מכך כי עדיין רב הנסתר על הגלוי בחוק זה ולהבדיל מחוקים אחרים הציבור בישראל עדיין לא מודע לשורת ההגבלות שיש בחוק זה ויש קושי גדול להבין על מה לדווח, כיצד לדווח, מה מותר ומה אסור ומה אפשר לעשות ומה בשום פנים ואופן אסור לעשות.

מדוע כל כך חשוב להתייעץ עם עורך דין בנוגע לחוק זה?

עליכם להבין כי החוק להלבנת הון או האיסור על הלבנה יותר נכון הוא חוק עם שיניים קשות ואתם צפויים לעונשים קשים אם לא תעמדו בדרישות החוק וזה בכלל לא משנה אם אתם מכירים את החוק או לא. על כן אתם צריכים להבין כי כל אדם עם סכום כסף צריך להכיר את החוק ולדעת מה מותר ומה אסור לו לעשות. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום באתר https://www.mr-adv.co.il בכל מקרה שבו יש ספק ובכלל כל אימת שאתם מקבלים סכום כסף גדול וזאת בכדי להבטיח כי לא תענשו בגלל חוסר ידיעה או בגלל חוסר הבנה.

מדוע כדאי להתייעץ רק עם עורך דין פלילי לגבי חוק זה?

עליכם לדעת כי חוק איסור הלבנת הון הוא חוק פלילי לכל דבר ועניין ממש כמו חוק העונשין. על כן מי שיכול לסייע לכם לקבל את ההחלטה בנושאים אלו הוא אך ורק עורך דין פלילי ולא עורך דין בעל התמחות בענפי משפט אחרים וזאת בגלל שלעורכי דין אלו אין את הידע בכדי להחליט כיצד לנהוג ומה לעשות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עו"ד ירושה
צוואה היא עניין רגיש מאוד, היא מכריחה אותנו לחשוב על הדברים הכי לא נעימים, שאחרי הפרידה מיקירנו...
קרא עוד »
אפר 01, 2021
עורך דין דיני חוזים
חוזה זה משהו שמפרט הסכמות בין לפחות שני צדדים החתומים עליו אותו פוגשים בשלל תחומים ומצבים בחיים כמו...
קרא עוד »
פבר 14, 2022
לתבוע דיבה, או לא לתבוע דיבה? זו השאלה
תביעת דיבה היא תביעה לגיטימית המעוגנת בחוק, אלא שקשה לדעת בהרבה מקרים האם יש עילה לתבוע דיבה או...
קרא עוד »
מאי 25, 2021