תביעות סיעוד – מה זה בעצם

תביעות סיעוד

אחד המצבים הקשים ביותר שאנחנו יכולים לעמוד בפניהם, הוא מצב בו ההורים שלנו או קרובי משפחה אחרים מגיעים למצב סיעודי. זה מצב בו, הם לא יכולים לפעול באופן עצמאי, ועל כן הם נדרשים לכל העזרה והתמיכה הנדרשת, בין אם מצידנו ובין אם מצד אחרים, כולל מצד אנשי מקצוע, קרי מטפלים מקצועיים.

זה מצב קשה, מאחר ואנחנו רואים מול העיניים שלנו וכן אנחנו חווים זאת במובנים רבים, סיטואציה בה אנשים שעד אתמול היו עצמאים, פעילים, תיפקדו כרגיל, עבדו, פרנסו, טיפלו בנו ועוד, מגיעים למצב שהם אינם יכולים לעשות דברים פשוטים באופן עצמאי ונאלצים להגיש תביעה לגמלת סיעוד. לא מדובר על מצב בו נשבר יד או רגל, ויש מוגבלות פיזית מסוימת וזמנית, כאן מדובר על מצב שדורש עזרה בכל עניין, בין אם זה ניידות, ניקיון, אוכל ועוד. כמו כן, מדובר על מצב קבוע. אנשים סיעודיים לא יחושו שיפור במצב, להיפך, הוא עלול רק להתדרדר.

מעבר לכך, אחת ההשלכות של סיטואציה זו הוא העניין הכספי, כלומר העלויות. טיפול סיעודי עולה הרבה מאוד כסף. הרי יש צורך להעסיק מטפל או מטפלת סיעודיים, יש צורך להחזיק אמצעים וכלים שונים שנדרשים לצורך הטיפול באופן יומיומי.

כיצד תביעות סיעוד נכנסות לתמונה

הרעיון של תביעות סיעוד, זה למעשה לפנות אל חברת הביטוח ולבקש לממש את הפוליסה שעומדת לרשות ההורים, במטרה שחברת הביטוח תשתתף בהוצאות השונות. צריך לומר, שלצד תביעה זו, אפשר להגיש גם תביעה לביטוח לאומי שישלם גמלת סיעוד.

שתי האופציות הנ"ל, נועדו לאפשר לקבל תשלומים שונים על מנת שיהיה ניתן לממן את הטיפול וכן את העסקתו של איש מקצוע.צריך לומר, לא בקלות אפשר לקבל תביעת סיעוד. כלומר, חברות הביטוח לא ממהרות לשלם את הפיצויים לפי תנאי הפוליסה. מדובר בסופו של דבר בעסק לכל דבר, והוא ירצה לשמור על הרווחיות שלו. לכן, הוא יעשה כל מה שניתן בשביל להוכיח שהמבוטח איננו זכאי לגמלה. אנחנו מצידנו, נעשה כל מה שאפשר, בשביל לספק להורים שלנו את הטיפול המתאים, ולשם כך נגיש תביעת סיעוד.

אין באמור לעיל בכדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין מסחר – מה הוא מציע לכם?
עורכי דין מסחריים הם עורכי דין המטפלים בהיבטים המשפטיים והמשפטיים של עסקאות מסחריות. לעתים קרובות הם...
קרא עוד »
נוב 13, 2022
תביעה מול חברות הביטוח המדריך המלא
חברות הביטוח נוטות לדחות מעל 30 אחוז מהתביעות, המוגשות מסיבות שונות. לעיתים אנשים רבים מזלזלים...
קרא עוד »
ספט 29, 2020
חשיבות עורך דין בקניית דירה
צעד כלכלי חשוב בחייו של כל ישראלי הוא הרגע שבו הצליח לגייס את מיטב כספו, להוציא משכנתא ולקנות דירה....
קרא עוד »
אוג 05, 2020