פינוי מושכר – אין סיבה לדאוג

פינוי מושכר

אנחנו יודעים עד כמה מערכת היחסים בין שוכרים למשכירים היא מערכת יחסים שקשה להתמודד איתה וכאן בישראל שוק הדירות הוא מאד גדול. כשחושבים על זה, זה הגיוני שזאת תהיה מערכת יחסים שאינה מאוזנת היות ומדובר בנכס שהבעלים שלו מפקיד בידיים זרות ואמור להסתמך על כך שישמור עליו ללא נזקים וללא עיכובים בתשלומים.

בשנים האחרונות דורשים בעלי הדירות להציג ערבויות שונות או ערבים מהמתעניינים לשכור את הנכסים וישנם גם בעלי נכסים שדורשים אך ורק הפקדה של שטר בטחון בזמן חתימת החוזה אם השוכרים לא בטוחים שהם יצליחו לעמוד בזמן בתשלומים או יהיו נזקים כלשהם לנכס.

השיא של מערכת היחסים הזאת עלול להגיע כשמתחילים להתערב מבחינה מפשטית וחוקית אם הדיירים בנכס לא משלמים את תשלומי המיסים או את דמי השכירות ובנוסף לא מפנים את את הדירה בתום החוזה.

אחד ההליכים הרגישים יותר הוא ההליך בנושא פינוי שוכר שבעבר אופיין כתהליך קשה ומייגע. כיום בזכות תיקון על פסק הדין התהליך הרבה יותר קל וניתן לקבל צו פינוי אפילו תוך חודש (לרוב תוך כחודשיים) במקום שנה כפי שהיה בעבר.

כמו כן, התביעה המוגשת בנושא פינוי מושכר מוצגת בבתי המשפט כשהיא כוללת גם את סעד הפינוי של השוכרים הבעייתיים.

כדאי לזכור שבעל הנכס לא חותם על כל וויתור ולא יצהיר עליו גם בע"פ בעניין התשלומים שהשוכרים משלמים. גם ניתן להגיש תביעה נפרדת שנדרש בה פיצוי נפרד מהתביעה השניה בעניין הפינוי.

אם ישי בידי הבעלים ערבויות, בטחונות או צ'קים בנקאיים (גם שטר בטחון החתום על ידי ערבים) זאת אפשרות שאפשר להפעיל דרך ההוצאה לפועל לצורך גביית חבויות.

המצב הזה בו אנו מגיעים לצורך לבצע תהליך בו יש צורך בצו עבור פינוי שוכר הוא מצב שמחייב התערבות של עורכי דין המתמחים בתחום זה ויש להם וותק ונסיון מתאימים וזאת בדיוק הסיבה שמומלץ וכדאי להגיע למשרד מתאים, כדאי גם כזה שיש בו נסיון של פעילות מול ההוצאה לפועל כדי להעניק פתרונות גם בעניין גביית חבויות ופניה ישירה אל מערכות הגביה הנגישות של ההוצאה לפועל.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה אומר חוק חדלות פירעון
חוק חדלות פירעון הוא חוק שהחל משנת 2019 נקבע כי יחליף את חוק פשיטת הרגל. נכון להיום מדובר על חוק שמסדיר...
קרא עוד »
אוק 27, 2021
יתרונות וחסרונות בהוצאת דרכון פורטוגלי 
כיום, אחת האטרקציות היותר מעניינות שקיימות היא הוצאת דרכון זר. למשל ממשלת פורטוגל בחליטה לפני כמה...
קרא עוד »
ינו 23, 2020
מהו תפקידו של חוקר פרטי לבגידות?
ניתן להזמין חוקר פרטי שיסייע בגילוי בני זוג בוגדים. חוקרים פרטיים מיומנים במציאת ראיות שיכולות...
קרא עוד »
מרץ 10, 2023