דוגמאות לרשלנות בטיפול רפואי

רשלנות רפואית עלולה להתרחש במגוון מקרים, כאשר תביעות רשלנות רפואית מוגשות בכל יום אל בתי המשפט בארץ ובעולם.

רשלנות מסוג זה, מתייחסת למקרים בהם צוות רפואי, מטפל או נותן שירות התרשל בעת טיפול, לא ייחס חשיבות לתלונות, גרם נזק נפשי או פיזי למטופל, כמו גם לא נקט בחובת הזהירות שמטפלים נוקטים בה בעת הגשת סיוע או טיפול מכל סוג.

בשל כך, רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל טיפול, אבחון, מתן מרשם לתרופות, ביצוע פרוצדורה רפואית, בלידה או במהלך ההיריון. רשלנות יכולה להגרם בטיפול שיניים, בפרוצדורה פלסטית ובמגוון רחב של סיטואציות כאלה ואחרות.

בארץ  ישנן לא מעט דוגמאות לרשלנות רפואית, כאשר בין אלפי מקרים! מצאנו כמה שבלטו בחומרתם:

מותו של ילד בעת ניתוח הסרת שקדים

יש לא מעט מקרים של רשלנות רפואית, אך אחד ממקרי הרשלנות הקשים נוגעת אל מותו של ילד בן 15 בעת ניתוח להסרת שקדים. ניתוח זה שאמור לעבור בצורה מהירה וללא סיבוכים, החל להסתבך בשל שרשרת פעולות שהובילו למותו של הילד.

הצוות המנתח לא התייחס אל ירידת רמת ההמוגלובין בגופו של המנותח ולא שם לב למצב איליו נכנס המנותח בו סבל מתת נפח דם ובכך אבדן רב של דם בגוף. היעדר החזרת כמות הדם לילד בזמן הניתוח וההרדמה, הוביל לנזק בתאי המוח – מה שגרם למותו הטראגי של המנותח. במקרה זה הוכח כי התרחשה רשלנות רפואית קשה!

מותה של אישה לאחר ניתוח להסרת גידול סרטני

המקרה השני נוגע אל אישה שנותחה על מנת שגידול סרטני יוצא מגופה. האישה אושפזה לאחר הניתוח להתאוששות, אך התקנת צינור הזנה שלא בצורה מקצועית בתוך בטנה של האישה, גרמה לפטירתה של המנוחה.

הצינור שהוביל לזיהום, גרם למנותחת לכאבים תוך שזאת התלוננה על הכאב בקרב הצוות הרפואי אשר לא התייחס לתלונה זאת. העדר טיפול או אבחנה של הצינור, הובילו בסופו של דבר לפטירתה וזאת בשם הזיהום הקשה שנוצר בגופה של המנותחת.

רשלנות בלידה אשר הובילה לעיוורון

מקרים של רשלנות בלידה או בהריון נחשבים לצעירנו לשכיחים, בעוד שאחד מהם הוביל לעיוורון ביילוד. הילדה שנולדה בשנות ה 80 המוקדמות נולדה כפגה, אך לא קיבלה את אספקת החמצן הדרושה עבור פגים. סיטואציה זאת גרמה לעיוורון בשתי עייניה של הילדה אשר חייה את כל חייה כעיוורת.

מותו של פעוט בטיפול שיניים

אחד מהמקרים האחרונים שהתרחשו במדינת ישראל, נוגעים אל ילד שנפטר בעת סדציה (טשטוש) במהלך טיפול שיניים. רופאת השיניים שטיפלה בילד, לא שמה לב לכמות חומר ההרדמה שניתנה לו – מה שהוביל למותו של הילד. בכך פרוצדורה פשוטה של טיפול שיניים הפכה לטרגדיה איומה!

נקבים באוזניים בשל דלקת

מקרה אחר שהותיר מטופלת עם נכות קשה, נוגע לניתוח כושל שנועד לרפא דלקת אוזניים. המקרה אירע בעת טיפול שעברה ילדה בשל דלקות אוזניים ממושכות בזמן שהטיפול כלל ניתוח אוזניים.

התרשלות הרופא התבטאה בכך שהוריה של הילדה לא יודעו על הסיכונים וסיכויי ההחלמה מניתוח כזה, בזמן שכל החרדות התגשמו בעת כשלון בזמן הניתוח שהוביל לחרשות מלאה של הילדה. בכך סבלה המטופלת מנכות קשה שמלווה אותה לכל אורך חייה.

לסיכום, כפי שהוכחנו, מקרי רשלנות רפואית אינם נדירים, כמו גם שהם מגוונים וקשים. לכן יש תמיד לשים לב לכל הסכנות הטמונות בטיפול או בפרוצדורה רפואית, ובמקרה בו הייתה רשלנות או חשד להתרשלות בעת מתן טיפול רפואי – יש לפנות אל עורך דין המומחה בתחום כדי למצות את הזכויות של האדם שסבל מרשלנות מסוג זה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

קבלת אזרחות

מהי הדרך לקבלת אזרחות?

מדינת ישראל מאפשרת קבלת אזרחות ישראלית על ידי מגוון רחב של סיבות, אך סיבות החייבות להיות מוכחות בחוק. כל סיבה כשלעצמה מוצדקת והנימוקים הם שלה

קרא עוד»