מה השיקולים בבחירת ביטוח חיים?

ביטוח חיים

ההחלטה הנוגעת לפוליסת ביטוח החיים, היא החלטה כבדת משקל. הרי היא תשפיע לא רק עלינו אלא גם על בני המשפחה שלנו. לכן אנחנו צריכים לבחון את השיקולים השונים ולהתייחס אליהם ברצינות רבה.

אילו שיקולים ינחו אותנו בבחירת פוליסה מתאימה?

אם תהיתם כיצד לבחור את הפוליסה המתאימה, מוטב לדעת שיש כמה פרמטרים להתייחסות. ובכן, אבנר הייזלר מסביר כי ישנם מספר שיקולים אשר ישפיעו על ההחלטה שלנו איזו פוליסה לרכוש. צריך לומר, כל אחד מאיתנו יקבע סדר עדיפויות שונה וכמובן, גם כל אחד יבחר שיקולים אחרים על פיהם הוא ירכוש את הפוליסה שלו.

תנאי פיצויים

מן הסתם, אחד השיקולים שאנחנו נבחן, מה הם התנאים לקבלת פיצויים ואילו פיצויים, בני המשפחה שלנו או אנחנו, נקבל דרך הפוליסה. לפי אבנר הייזלר, זה מה שעומד בבסיס ההסכם בינינו לבין חברת הביטוח.

תנאי שירות

מדי שנה מתפרסם דירוג, איזו חברת ביטוח מספקת את השירות הטוב והאמין ביותר ללקוחות שלה. חשוב לבחון את הדירוג הזה, בשביל לדעת, איזו חברה מספקת לא רק את השירות הטוב ביותר, אלא איזו חברה לא מערימה קשיים על המבוטחים שלה ומספקת להם את מה שמגיע להם על פי הפוליסה.

סוג הפוליסה

חברות הביטוח מציעות לנו מסלולים שונים עבור פוליסת ביטוח חיים, מספר לנו אבנר הייזלר. החל מפוליסות שמתאימות ספציפית למבוטח או ספציפית למשפחות וכדומה. עלינו לבדוק איזו פוליסה הכי קרוב למה שאנחנו צריכים, למה שאנחנו מחפשים.

תנאים כספיים

יש לבחון כמה עלינו לשלם לחברת הביטוח, כמה מתוך זה אנחנו נקבל בחזרה, האם התנאים שהחברה דורשת מאיתנו מתאימים לנו.

צריך להדגיש עוד, כל חברת ביטוח עורכת מבחנים ושאלונים שונים, לפני שהיא מחליטה אילו תנאים להציע למבוטחים שלה. מן הסתם, אם נרצה לרכוש פוליסה מסוימת אז אנחנו צריכים לעמוד באותם תנאים שהחברה מציבה בפנינו.

לפני סיום נדגיש עוד נקודה אחת מהותית, כיום הרבה יותר קל לנו לבצע השוואות בין החברות השונות, בין הפוליסות שהן מציעות לנו. רצוי להשתמש בכל כלי ובכל פריט מידע שעומד לרשותנו, בשביל שנוכל לבצע השוואה בצורה נכונה, ולהחליט בסופו של דבר איזו פוליסה הכי מתאימה לנו, מבחינה כספית ומבחינת התנאים שנכללים בה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סחיטה מינית ברשת
לא צריך להיות חוקר במכון מחקר בכדי לדעת שהתפתחותם של הטכנולוגיה ורשת האינטרנט גרמו לעלייה חדה במקרי...
קרא עוד »
אוק 06, 2021
תמלול משפטי – חשוב שהוא יהיה מדויק
אם אתם מתכוונים להגיש תמלול משפטי, ישנה חשיבות רבה לרמת הדיוק שלו ולדרך שבה הוא נכתב. כך שבמידה ואתם...
קרא עוד »
אוק 03, 2021
כל מה שחיוני לדעת על עורכי דין של נכסי משפחה
בנוף משפטי המתפתח ללא הרף, עורכי דין לענייני נכסים משפחתיים עומדים כזקיפים ערניים המנחים אנשים...
קרא עוד »
ספט 13, 2023