מה הן הדרגות של רישיון קבלן רשום

קבלן בנייה איכותי הינו קבלן רשום המופיע בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון. כיוון שענף הבנייה הוא תחום גדול, מורכב ומגוון – לכל קבלן רשום בתחום הבנייה יש דרגת רישיון מסוימת, המאפשרת לו לבצע עבודות בנייה על פי סוג הרישיון שקיבל.

דרגות הרישיון של קבלנים רשומים מוכרות גם בשם סיווג קבלנים, עליהן נפרט בהרחבה בהמשך מאמר זה. 

מהו סיווג קבלנים?

כאמור, סיווג קבלנים הינו דירוג משתנה של קבלנים רשומים המופיעים בפנקס הקבלנים. סיווג זה מחלק את כל הקבלנים הרשומים לרמות בנייה, בהתאם לניסיון והמקצועיות שיש להם בתחום כדי לעסוק בעבודות בנייה הקשורות לענף שלהם.

הסיווג מגדיר את החלוקה בין ענפי הבנייה השונים כמו בנייה, תשתיות, אינסטלציה, פיתוח וכו'. חלוקה נוספת קיימת בתוך כל ענף בנייה מסוים, כאשר זו מסווגת את היקפי העבודה שהקבלן הרשום מוסמך לבצע. כיוון שהיקף העבודה של קבלנים נמדד בהכנסה כספית, הסיווג נחלק להיקף כספי בחמש דרגות שונות – סיווג מס' 1 הינו הנמוך ביותר ובעל ההיקף הכספי הנמוך ביותר, ואילו סיווג מס' 5 הוא הסיווג הגבוה ביותר הכולל היקפי עבודה / כספים ללא הגבלה.

האם ניתן להעלות סיווג קבלני?

כדי לקבוע איזה דרגת סיווג כל קבלן רשום יקבל, רשם הקבלנים באתר rkablanim.co.il הוא האחראי על הרישום ומגדיר את הדרגות על פי הוותק בשטח שיש לכל קבלן. הודות לכך, ניתן להבטיח כי קבלני הבנייה יקבלו לידיהם עבודות בנייה התואמות ליכולותיהם.

כיוון שבסופו של דבר רמת הסיווג היא זו הקובעת את ההכנסה הכספית שתהיה לקבלן מעבודתו, כל קבלן רשום רוצה להעלות את סיווגו בכדי לקבל היקף עבודה גדול יותר. ניתן לעשות זאת באמצעות פנייה אל משרד עו"ד המומחה בנושאי ייצוג ורישום קבלנים.

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך