איך הופכים את הבית שלכם לנכס מניב?

בכדי שנכס קיים יהפוך לנכס מניב תצטרכו להיות אמיצים

השנים שבהן אנשים בדרך כלל כבר יוצאים לפנסיה ומתחילים את הפרק הרגוע יותר בחיים, הן למעשה גם תקופה מאוד מחייבת מבחינה כלכלית. מצד אחד, מקורות ההכנסה הולכים ומצטמצמים ובמיוחד עבור מי שבאמת מפסיק לעבוד – ומצד שני הילדים גדלים וכמו כל הורה, גם אתם בוודאי חולמים לסייע להם לבנות עתיד. במקביל לכל אלו, חשוב שכאנשים מבוגרים תשמרו על איכות החיים שלכם ותהנו מבילויים ומההנאות הקטנות שלא היה לכם פנאי עבורן בעבר. הפיכת הבית שבבעלותכם לנכס מניב, יכולה להיות פתרון נהדר שיעזור לכם ולמשפחתכם לנהל חיים נוחים מאוד.

כיצד ניתן להפוך דירה לנכס מניב?

עבור אנשים שחצו כבר את גיל השישים ומצויים בבעיה כלכלית גם אם היא איננה מצוקה פיננסית של ממש, אפשר להציע פתרון יצירתי של שימוש בנכס שבבעלותם בכדי לייצר הכנסה מיידית, מה שנקרא "משכנתאות הפוכות". בלקיחת משכנתא הפוכה ריבית איננה נושא שאמור להדאיג אתכם, כיוון שאתם לא צריכים לשלם אותה, או כל החזר אחר, באופן קבוע וחודשי כמו בהלוואת המשכנתא המוכרת. המסלול, כשמו, הינו הפוך – במקום ללוות סכום כסף גדול בכדי לרכוש דירה חדשה, אתם לווים כסף על חשבון הדירה שכבר קיימת, בכדי להשתמש בו כרצונכם. הזכות לקבלת ההלוואה הזו נובעת מעצם היותכם בעלי דירה, מה שהופך אותה לייחודית וייעודית עבור אנשים שמוכנים לפעול בתעוזה, כאלה שמעוניינים "לקחת" את מצבם הכלכלי ואת הצורך בכסף ו"להפוך" אותם להזדמנות פיננסית חד פעמית.

מהי משכנתא הפוכה ואיך זה עובד בפועל?

משכנתא הפוכה עושה שימוש בנכס קיים שבעליו סיימו לשלם בעדו והופכת חלק מהשווי שלו לכסף נזיל, כלומר להלוואה לכל מטרה. ההלוואה הזו, בניגוד להלוואות רגילות או למשכנתא בצורתה המוכרת, אינה משולמת באופן חודשי אלא מתוכננת כ"הלוואת בלון". המשמעות של מסלול ייחודי זה, היא שהריבית המשולמת כתוספת על החזרי הקרן – ושממנה הבנק, למעשה, מרוויח – מוחזרת רק בשלב של מכירת הנכס. מצב כזה יכול להתרחש אפילו אחרי פטירת בעלי הבית שלקחו את המשכנתא ההפוכה מלכתחילה. בסיטואציה כזו, מי שיהיה אחראי על החזר הקרן פלוס הריבית, שחשוב לציין שלרוב היא גבוהה יותר מאשר במשכנתא רגילה, יהיו היורשים של הנכס ששועבד לבנק.

למי זה יכול להתאים?

משכנתא במסלול הפוך רלוונטית אך ורק לבני שישים ומעלה, אשר בבעלותם נכס על שמם באופן מלא. קבוצת הגיל הזו בדרך כלל זקוקה למימון שקשה להם להשיג אותו על ידי עבודה, בין אם לצורך תחזוקת החיים בגיל השלישי ובין אם בכדי לסייע לילדים ולנכדים בבניית חייהם. רבים מבין האנשים שבוחרים ללכת בדרך הזו, מעדיפים אותה על פני הורשת הבית בשוויו המלא לאחר מותם, בכדי שיוכלו להעניק סיוע כלכלי של ממש לצאצאיהם ב"זמן אמת" וכן לחיות בכבוד בגילם המבוגר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מיטה זוגית

חוק ביטול עסקאות רכישת ריהוט

במידה וביצעתם עסקת רכישת ריהוט שהתחרטתם לגביה – המאמר הבא הוא בשבילכם: בתקופה כזו של השנה בה מתקיימים מספר ימי מכירות והסיילים מאוד מפתים, לא

קרא עוד»